Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
NIKE Dri-FIT Challenger
Код на производ:
(DV9344-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Challenger

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за трчање, тренинзи и јога, машките шорцеви Nike Dri-FIT Challenger имаат опуштено вклопување, направени од ткаенина што дише и ја отстранува потта од вашата кожа за да ви помогне да ја максимизирате вашата поддршка за време на овие активности. Опремен е за повеќе од трчање, бидејќи има удобни џебови кои нема да ве иритираат додека сте во движење и каде што можете да ги чувате вашите неопходни работи, како клучеви или картички. Задниот џеб, кој се затвора со велкро, е доволно голем за да го складира вашиот телефон. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Направени од лесна и еластична ткаенина, овие шорцеви имаат и мрежа на долните панели за да ве одржуваат свежи. Страничните процепи ви овозможуваат слободно да се движите. Спецификација: Машки шорцеви за трчање, јога или тренинг Лесна ткаенина што дише Nike Dri-FIT технологија Страничен и еден заден џеб Прилагодлив појас Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Дизајнирани за трчање, тренинзи и јога, машките шорцеви Nike Dri-FIT Challenger имаат опуштено вклопување, направени од ткаенина што дише и ја отстранува потта од вашата кожа за да ви помогне да ја максимизирате вашата поддршка за време на овие активности. Опремен е за повеќе од трчање, бидејќи има удобни џебови кои нема да ве иритираат додека сте во движење и каде што можете да ги чувате вашите неопходни работи, како клучеви или картички. Задниот џеб, кој се затвора со велкро, е доволно голем за да го складира вашиот телефон. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Направени од лесна и еластична ткаенина, овие шорцеви имаат и мрежа на долните панели за да ве одржуваат свежи. Страничните процепи ви овозможуваат слободно да се движите.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за трчање, јога или тренинг
 • Лесна ткаенина што дише
 • Nike Dri-FIT технологија
 • Страничен и еден заден џеб
 • Прилагодлив појас
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  2XL 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 834213-429
  1.445 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.890 ДЕН
  Помош