Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
NIKE Culture of Basketball
Код на производ:
(DX5517-010)
NIKE

NIKE Culture of Basketball

Претходна цена
3.490 ДЕН
Моментална цена
3.490 ДЕН
Цена со попуст
2.792 ДЕН
Заштеда: 698 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • XS XS
 • S S
 • M 10-11г.
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Culture of Basketball е реверзибилен кошаркарски шорц за тинејџери. Побрзајте и соберете го вашиот тим што е можно поскоро. Потопете се и спојте се со вашите најдобри другари на теренот со овие Nike Mesh кошаркарски шорцеви. Она што најмногу го сакаме во него: тој е реверзибилен, па можете да ги менувате боите на вашиот тим кога сакате. Дел од нашата сезонска колекција Култура на кошарката, овие шорцеви покажуваат љубов кон играта. Едната страна има графика инспирирана од кошарката. Мрежата што дише на овие шорцеви е лесна, а нејзината технологија Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување за да се чувствувате суви и удобно. Реверзибилниот дизајн има 2 изгледи во едно парче, за да можете да го промените тимот за кој играте. Спецификација: Кошаркарски шорцеви наменети за тинејџери Реверзибилен дизајн Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Nike Culture of Basketball е реверзибилен кошаркарски шорц за тинејџери. Побрзајте и соберете го вашиот тим што е можно поскоро. Потопете се и спојте се со вашите најдобри другари на теренот со овие Nike Mesh кошаркарски шорцеви. Она што најмногу го сакаме во него: тој е реверзибилен, па можете да ги менувате боите на вашиот тим кога сакате. Дел од нашата сезонска колекција Култура на кошарката, овие шорцеви покажуваат љубов кон играта. Едната страна има графика инспирирана од кошарката. Мрежата што дише на овие шорцеви е лесна, а нејзината технологија Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување за да се чувствувате суви и удобно. Реверзибилниот дизајн има 2 изгледи во едно парче, за да можете да го промените тимот за кој играте.
Спецификација:

 • Кошаркарски шорцеви наменети за тинејџери
 • Реверзибилен дизајн
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  XS
  S
  M 10-11г.
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви CK0509-481
  915 ДЕН
  Заштеда 54%
  1.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DA0826-063
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DO6582-010
  915 ДЕН
  Заштеда 54%
  1.990 ДЕН
  Помош