Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
adidas Own the Run Seasonal
Машка јакна
Код на производ:
(HM8431)
adidas

adidas Own the Run Seasonal

Претходна цена
4.988 ДЕН
Моментална цена
4.988 ДЕН
Цена со попуст
3.990 ДЕН
Заштеда: 998 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Сезонската машка јакна adidas Own the Run е ваш партнер за трчање на студено време. Овозможете го тренингот во текот на целата година благодарение на DWR облогата што одбива слаб дожд и снег. Рефлексивните детали ве прават повидливи за време на мрачните денови и намалената видливост. Без разлика на должината на патеката и темпото на трчање, претходно обликуваните ракави следат природни движења. Прилагодлива капа, затворање со патент до цела должина, рефлектирачки детали и џебови го прават моделот функционален и вашето хоби секојдневно. Изработка на материјали од 100% рециклирана содржина е само едно од решенијата за намалување на пластичниот отпад. Спецификација: Машка јакна за трчање DWR водоотпорен слој Целосно врзување на патент Рефлектирачки детали Прилагодлива капа Џебови Обликувани ракави со делумно еластични делови Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

Сезонската машка јакна adidas Own the Run е ваш партнер за трчање на студено време. Овозможете го тренингот во текот на целата година благодарение на DWR облогата што одбива слаб дожд и снег. Рефлексивните детали ве прават повидливи за време на мрачните денови и намалената видливост. Без разлика на должината на патеката и темпото на трчање, претходно обликуваните ракави следат природни движења. Прилагодлива капа, затворање со патент до цела должина, рефлектирачки детали и џебови го прават моделот функционален и вашето хоби секојдневно. Изработка на материјали од 100% рециклирана содржина е само едно од решенијата за намалување на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машка јакна за трчање
 • DWR водоотпорен слој
 • Целосно врзување на патент
 • Рефлектирачки детали
 • Прилагодлива капа
 • Џебови
 • Обликувани ракави со делумно еластични делови
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна HL6508
  4.412 ДЕН
  Заштеда 35%
  6.788 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна H58592
  2.787 ДЕН
  Заштеда 35%
  4.288 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна GK5951
  Издвој се со храбар, оригинален стил во машката јакна за трчање на adidas - TRACK JACKE...
  1.834 ДЕН
  Заштеда 54%
  3.988 ДЕН
  Помош