Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
NIKE Dri-FIT Totality
Код на производ:
(DV9328-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Totality

Подготвени за освежување? Новата колекција е тука! Новите модели, интересни бои, урбани кроеви, нови технологии и многу повеќе ги красат новите колекции на светски познатите брендови. Бидете први што ќе ги прошетате најновите трендови по улиците на вашиот град!

 

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • S S
 • M M
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Дизајнирани за вежбање, машките шорцеви Nike Dri-FIT Totality со технологија за отстранување пот ви ја обезбедуваат потребната свежина и удобност за време на тренингот. Има релаксиран крој и изработен е од мазна ткаенина која ви овозможува максимална удобност без разлика дали вежбате во теретана или дома. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која се направени овие шорцеви е мека и мазна, а неговиот дизајн вклучува процепи кои ви овозможуваат слободно да се движите во сите правци. Страничните џебови се одлично место за мали нешта што секогаш ги носите со себе, како клучеви или картички. Спецификација: Машки шорцеви за тренинг Прилагодлив еластичен појас Лесна, мека и мазна ткаенина Nike Dri-FIT технологија во ткаенината Странични џебови Машинско перење Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Дизајнирани за вежбање, машките шорцеви Nike Dri-FIT Totality со технологија за отстранување пот ви ја обезбедуваат потребната свежина и удобност за време на тренингот. Има релаксиран крој и изработен е од мазна ткаенина која ви овозможува максимална удобност без разлика дали вежбате во теретана или дома. Технологијата Nike Dri-FIT ја отстранува потта од вашата кожа за брзо испарување, правејќи ве суви и удобни. Ткаенината од која се направени овие шорцеви е мека и мазна, а неговиот дизајн вклучува процепи кои ви овозможуваат слободно да се движите во сите правци. Страничните џебови се одлично место за мали нешта што секогаш ги носите со себе, како клучеви или картички.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тренинг
 • Прилагодлив еластичен појас
 • Лесна, мека и мазна ткаенина
 • Nike Dri-FIT технологија во ткаенината
 • Странични џебови
 • Машинско перење
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  S
  M
  L
  XL
  2XL 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош