Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
Детски дуксер
Код на производ:
(HR6370)
adidas

adidas ESSENTIALS

Во соработка со EcoVision проектот, за вас ги издвојуваме eco-friendly моделите на добро познатите брендови изработени од рециклирани, вегански, биоразградливи и други материјали кои допринесуваат за заштита и чување на животната средина.

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
1.951 ДЕН
Заштеда: 837 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9m
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ESSENTIALS е унисекс детски дуксер со капа, за секој ден. Стилирајте го на свој начин, можностите се многу. Брзо ќе стане ваш неизбежен избор. Мекоста и удобноста на францускиот тери, кој е мешавина од полиестер и мек памук, ќе ви ја пружи удобноста што ја заслужувате. Манжетните на ракавите го спречуваат навлегувањето на студениот воздух и одржуваат сè на своето место, додека кенгурскиот џеб ви овозможува да носите ситни предмети. Ненаметливото лого на adidas во две бои, му дава спортски шмек на вашиот стил. adidas поддржува поодржливо производство на памук. Спецификација: Детски дуксер – lifestyle Капа Манжетни на ракавите и рабовите Кенгурски џеб Логото на adidas Состав: 77% памук, 23% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas ESSENTIALS е унисекс детски дуксер со капа, за секој ден. Стилирајте го на свој начин, можностите се многу. Брзо ќе стане ваш неизбежен избор. Мекоста и удобноста на францускиот тери, кој е мешавина од полиестер и мек памук, ќе ви ја пружи удобноста што ја заслужувате. Манжетните на ракавите го спречуваат навлегувањето на студениот воздух и одржуваат сè на своето место, додека кенгурскиот џеб ви овозможува да носите ситни предмети. Ненаметливото лого на adidas во две бои, му дава спортски шмек на вашиот стил. adidas поддржува поодржливо производство на памук.
Спецификација:

 • Детски дуксер – lifestyle
 • Капа
 • Манжетни на ракавите и рабовите
 • Кенгурски џеб
 • Логото на adidas
 • Состав: 77% памук, 23% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Колекција Sportswear
  Материјал/Технологија Eco
  За овој производ моментално нема оцена. Оценувањето е овозможено само на корисниците кои го имаат купено производот на sportvision.mk.
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер HR6344
  2.091 ДЕН
  Заштеда 25%
  2.788 ДЕН
  Помош