Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
COLMAR Down
Машка јакна
Код на производ:
(1081-2XC-579)
COLMAR

COLMAR Down

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
45.990 ДЕН
Моментална цена
45.990 ДЕН
Моментална цена
45.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 L
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Посебната карактеристика на машката скијачка јакна COLMAR DOWN лежи во играта помеѓу естетиката и функцијата. Оваа јакна е направена со двонасочна растегливост, рециклирана ткаенина, која е водоотпорна (20.000 mm) и прозрачна (20.000 g/m2/24) напред, и 5-слојна ламинирана водоотпорна (20.000 mm) и прозрачна (10.000 g/ m2/ 24) ткаенини во задниот дел. Неговата конструкција овозможува вметнување на полнење без употреба на конци. Предниот дел на оваа јакна е мазен, со ватирана постава, додека задниот дел е зашиен и обложен. Високотехнолошкиот аспект на оваа јакна е нагласен со бројни детали, како што се растегливата постава со графенски влакна за подобар пренос на топлина и практичното затоплување на вратот со антибактериски и антивирусен третман. Употребата на рециклирана ткаенина и еколошки одржливиот водоотпорен третман со Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина до најголема можна мера. Спецификација: Машка јакна за скијање Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман Водоотпорен патент Нагодување на крајот на ракавот со патент Повеќенаменски внатрешни џебови со бришење за очила Графенска обвивка Џеб за ски карта Затоплување на вратот со влошки за FYC Recco® технологија Продолжена, отстранлива капа со патент Ракави со ергономска кривина Внатрешни манжетни за растегнување Прилагодлив раб Влошка отпорна на снег Вентилација со патент Лого на Colmar Originals на градите Состав: Надворешна ткаенина 1: 86% полиестер, 14% еластин; надворешна ткаенина 2: 85% полиестер, 15% еластин; внатрешна ткаенина: 85% полиестер, 15% еластин; полнење 1: 80% патка надолу, 20% пердуви од патка; полнење 2: 100% полиестер; надворешна ткаенина 1: 80% најлон, 20% еластин; надворешна ткаенина 2: 73% полиестер, 26% еластин, 1% метал.
Подетално

Посебната карактеристика на машката скијачка јакна COLMAR DOWN лежи во играта помеѓу естетиката и функцијата. Оваа јакна е направена со двонасочна растегливост, рециклирана ткаенина, која е водоотпорна (20.000 mm) и прозрачна (20.000 g/m2/24) напред, и 5-слојна ламинирана водоотпорна (20.000 mm) и прозрачна (10.000 g/ m2/ 24) ткаенини во задниот дел. Неговата конструкција овозможува вметнување на полнење без употреба на конци. Предниот дел на оваа јакна е мазен, со ватирана постава, додека задниот дел е зашиен и обложен. Високотехнолошкиот аспект на оваа јакна е нагласен со бројни детали, како што се растегливата постава со графенски влакна за подобар пренос на топлина и практичното затоплување на вратот со антибактериски и антивирусен третман. Употребата на рециклирана ткаенина и еколошки одржливиот водоотпорен третман со Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина до најголема можна мера.

Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Нагодување на крајот на ракавот со патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови со бришење за очила
 • Графенска обвивка
 • Џеб за ски карта
 • Затоплување на вратот со влошки за FYC
 • Recco® технологија
 • Продолжена, отстранлива капа со патент
 • Ракави со ергономска кривина
 • Внатрешни манжетни за растегнување
 • Прилагодлив раб
 • Влошка отпорна на снег
 • Вентилација со патент
 • Лого на Colmar Originals на градите
 • Состав: Надворешна ткаенина 1: 86% полиестер, 14% еластин; надворешна ткаенина 2: 85% полиестер, 15% еластин; внатрешна ткаенина: 85% полиестер, 15% еластин; полнење 1: 80% патка надолу, 20% пердуви од патка; полнење 2: 100% полиестер; надворешна ткаенина 1: 80% најлон, 20% еластин; надворешна ткаенина 2: 73% полиестер, 26% еластин, 1% метал

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50 M
  52 L
  54 L
  56 XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош