Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска маица
Код на производ:
(FD0888-601)
NIKE

NIKE Sportswear

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е lifestyle за поголеми девојчиња што зрачи со удобност. Ништо подобро и полесно не може да се вклучи во секојдневниот стајлинг од лежерна маичка со кратки ракави. Мекиот памук и препознатливиот Nike стил ќе ја направат оваа маица омилено парче во вашата гардероба. Стандарден крој, изработен од чист памук, ќе обезбеди удобност во текот на денот. Еластичниот дел околу вратот малку се протега и го олеснува облекувањето и соблекувањето. Маицата е издржлива, лесна за одржување и се пере во машина. Спецификација: lifestyle маица за тинејџери Стандарден крој Еластичен дел околу вратот Машинско перење Состав: 100% памук.
Подетално

Nike Sportswear е lifestyle за поголеми девојчиња што зрачи со удобност. Ништо подобро и полесно не може да се вклучи во секојдневниот стајлинг од лежерна маичка со кратки ракави. Мекиот памук и препознатливиот Nike стил ќе ја направат оваа маица омилено парче во вашата гардероба. Стандарден крој, изработен од чист памук, ќе обезбеди удобност во текот на денот. Еластичниот дел околу вратот малку се протега и го олеснува облекувањето и соблекувањето. Маицата е издржлива, лесна за одржување и се пере во машина.
Спецификација:

 • lifestyle маица за тинејџери
 • Стандарден крој
 • Еластичен дел околу вратот
 • Машинско перење
 • Состав: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX1712-698
  1.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DX1717-100
  1.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица DO1343-603
  1.253 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.790 ДЕН
  Помош