Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Louin
Детска јакна
Код на производ:
(50035553I-990)
ICEPEAK

ICEPEAK Louin

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
6.490 ДЕН
Моментална цена
6.490 ДЕН
Цена со попуст
5.192 ДЕН
Заштеда: 1.298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 86
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK LOUIN е детска скијачка јакна со капа за поголеми момчиња. Направена е од два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал, а посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S EXTREME, што значи дека е погодна за активни луѓе, дури и при екстремни временски услови. Оваа јакна е функционална во секоја ситуација, без разлика на временските услови. Водоотпорна е, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Капата што може да се откачи е прилагодлива, како и долниот раб и краевите на ракавите, и се полни со имитација на паперје. Снежната бариера е фиксирана. Џебовите се со патент, а внатрешноста е дизајнирана да обезбеди избалансирана топлина. Материјалот е пријатен на допир и за носење. Има џеб за ски карта или платежни картички. Јакната е направена во согласност со прописите за безбедност на децата. Рефлектирачките елементи овозможуваат поголема безбедност и видливост. Спецификација: Детска јакна за скијање за тинејџери Висока јака Капа што се откачува Полнети со имитација на паперје Рефлектирачки елементи Џебови со патент Состав: 100% полиестер.
Подетално

ICEPEAK LOUIN е детска скијачка јакна со капа за поголеми момчиња. Направена е од два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал, а посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S EXTREME, што значи дека е погодна за активни луѓе, дури и при екстремни временски услови. Оваа јакна е функционална во секоја ситуација, без разлика на временските услови. Водоотпорна е, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Капата што може да се откачи е прилагодлива, како и долниот раб и краевите на ракавите, и се полни со имитација на паперје. Снежната бариера е фиксирана. Џебовите се со патент, а внатрешноста е дизајнирана да обезбеди избалансирана топлина. Материјалот е пријатен на допир и за носење. Има џеб за ски карта или платежни картички. Јакната е направена во согласност со прописите за безбедност на децата. Рефлектирачките елементи овозможуваат поголема безбедност и видливост.
Спецификација:

 • Детска јакна за скијање за тинејџери
 • Висока јака
 • Капа што се откачува
 • Полнети со имитација на паперје
 • Рефлектирачки елементи
 • Џебови со патент
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50035553I-490
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50043566I-380
  5.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50043569I-585
  7.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.890 ДЕН
  Помош