Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
COLUMBIA Aerial Ascender™
Машка јакна
Код на производ:
(1954391466)
COLUMBIA

COLUMBIA Aerial Ascender™

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
15.690 ДЕН
Моментална цена
15.690 ДЕН
Моментална цена
15.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката скијачка јакна Columbia Aerial Ascender™ е опремена со моќни технологии кои ќе ве заштитат од студот и ќе ви обезбедат максимална топлина и чувство на сувост. Неговата технологија Omni-Heat™ Infinity се состои од продолжена терморефлективна шема која задржува повеќе топлина на телото од кога било досега, без да го жртвува дишењето. Подготвен за планина, има се што ви треба за време на вашето уживање на снегот – од џеб за скијачка карта и очила, до прилагодлив внатрешен појас кој го спречува продирањето на студениот воздух и снегот над половината. Спецификација: Машка јакна за скијање Omni-Tech™ водоотпорна и прозрачна технологија Напредна термичка рефлектирачка облога Omni-Heat™ Infinity Прилагодлива капа компатибилна со кацига Можност за периферно прилагодување на капата Заштита на брадата Вентилација под раката Прилагодлив појас кој спречува продирање на ладен воздух и снег Подолг заден дел Џебови со патент за ски карта и очила Страничен, внатрешен и џеб на градите со патент Долниот отвор прилагодлив со јамка Прилагодливи манжетни и продолжени манжетни со отвор за палецот Материјал: 100% полиестер Материјал за полнење: 85% рециклиран полиестер / 15% полиестер.
Подетално

Машката скијачка јакна Columbia Aerial Ascender™ е опремена со моќни технологии кои ќе ве заштитат од студот и ќе ви обезбедат максимална топлина и чувство на сувост. Неговата технологија Omni-Heat™ Infinity се состои од продолжена терморефлективна шема која задржува повеќе топлина на телото од кога било досега, без да го жртвува дишењето. Подготвен за планина, има се што ви треба за време на вашето уживање на снегот – од џеб за скијачка карта и очила, до прилагодлив внатрешен појас кој го спречува продирањето на студениот воздух и снегот над половината.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Omni-Tech™ водоотпорна и прозрачна технологија
 • Напредна термичка рефлектирачка облога Omni-Heat™ Infinity
 • Прилагодлива капа компатибилна со кацига
 • Можност за периферно прилагодување на капата
 • Заштита на брадата
 • Вентилација под раката
 • Прилагодлив појас кој спречува продирање на ладен воздух и снег
 • Подолг заден дел
 • Џебови со патент за ски карта и очила
 • Страничен, внатрешен и џеб на градите со патент
 • Долниот отвор прилагодлив со јамка
 • Прилагодливи манжетни и продолжени манжетни со отвор за палецот
 • Материјал: 100% полиестер
 • Материјал за полнење: 85% рециклиран полиестер / 15% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош