Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Flex
COLMAR Flex
COLMAR Flex
COLMAR Flex
COLMAR Flex
COLMAR Flex
Машка јакна
Код на производ:
(1396-9XA-301)
COLMAR

COLMAR Flex

Претходна цена
32.490 ДЕН
Моментална цена
32.490 ДЕН
Моментална цена
32.490 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 L
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката скијачка јакна COLMAR FLEX е изработена од растеглива ткаенина со мембрана која е прозрачна и водоотпорна (10.000 mm). Има контрастна апликација на предните џебови и ракавите направени од многу цврст и еластичен најлон/полиестер. Внатрешноста му е неверојатно мека, а оптималната топлина се постигнува со 100 g Thinsulate полнење. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера. Спецификација: Машка јакна за скијање Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман Водоотпорен патент Повеќенаменски внатрешни џебови Јака опремена со поларно руно Џеб за скијачка карта Отстранлива капа Внатрешни еластични манжетни Отвори за вентилација со патенти Материјал: 100% најлон Внатрешен материјал: 100% полиестер Материјал за полнење: Thinsulate 100 g, 100% полиестер.
Подетално

Машката скијачка јакна COLMAR FLEX е изработена од растеглива ткаенина со мембрана која е прозрачна и водоотпорна (10.000 mm). Има контрастна апликација на предните џебови и ракавите направени од многу цврст и еластичен најлон/полиестер. Внатрешноста му е неверојатно мека, а оптималната топлина се постигнува со 100 g Thinsulate полнење. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера.

Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови
 • Јака опремена со поларно руно
 • Џеб за скијачка карта
 • Отстранлива капа
 • Внатрешни еластични манжетни
 • Отвори за вентилација со патенти
 • Материјал: 100% најлон
 • Внатрешен материјал: 100% полиестер
 • Материјал за полнење: Thinsulate 100 g, 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50 M
  52 L
  54 L
  56 XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош