Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
NIKE Run Division Challenger
Машки долен дел тренерки
Код на производ:
(DQ6489-010)
NIKE

NIKE Run Division Challenger

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.832 ДЕН
Заштеда: 958 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Run Division Challenger машките долен дел тренерки за трчање се дизајнирани за тркачи на патека кои ги надминуваат своите граници. Бидете блескави на вашата патека во модел кој ја отстранува потта, благодарение на технологијата Dri-Fit која ја елиминира потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви за остатокот од трчањето. Лесниот материјал е украсен со рефлектирачки детали, така што конкуренцијата може јасно да ве види пред нив. Средниот заден џеб го чува вашиот телефон безбеден. Еластичниот појас со учкур ви овозможува да го прилагодите обемот на половината и ги одржува тренерките на место додека давате се од себе до целта. Малите предмети можете да ги складирате во страничните џебови, а еластичните манжетни го спречуваат навлегувањето на студениот воздух. Спецификација: Долен дел машки тренерки за трчање Странични џебови Еластичен појас со учкур Заден џеб Рефлектирачка Swoosh графика Машинско перење Dri-Fit технологија Еластични манжетни Состав: 100% полиестер .
Подетално

Nike Run Division Challenger машките долен дел тренерки за трчање се дизајнирани за тркачи на патека кои ги надминуваат своите граници. Бидете блескави на вашата патека во модел кој ја отстранува потта, благодарение на технологијата Dri-Fit која ја елиминира потта од вашата кожа за побрзо испарување, помагајќи ви да останете суви за остатокот од трчањето. Лесниот материјал е украсен со рефлектирачки детали, така што конкуренцијата може јасно да ве види пред нив. Средниот заден џеб го чува вашиот телефон безбеден. Еластичниот појас со учкур ви овозможува да го прилагодите обемот на половината и ги одржува тренерките на место додека давате се од себе до целта. Малите предмети можете да ги складирате во страничните џебови, а еластичните манжетни го спречуваат навлегувањето на студениот воздух.
Спецификација:

 • Долен дел машки тренерки за трчање
 • Странични џебови
 • Еластичен појас со учкур
 • Заден џеб
 • Рефлектирачка Swoosh графика
 • Машинско перење
 • Dri-Fit технологија
 • Еластични манжетни
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош