Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
COLUMBIA Whirlibird™ Iv
Машка јакна
Код на производ:
(1866751858)
COLUMBIA

COLUMBIA Whirlibird™ Iv

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
15.390 ДЕН
Моментална цена
15.390 ДЕН
Моментална цена
15.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Columbia Whirlibird™ IV е машка јакна 3-во-1 со водоотпорен и прозрачен горен слој и термички рефлектирачка обвивка од руно што може да се носи одделно или заедно за максимална топлина. Оваа јакна има внатрешен слој Omni-Heat™ што можете да го откачите и да го носите одделно, или да го затворате заедно за неверојатна топлина. Неговиот надворешен слој е збогатен со технологијата Omni-Tech™, која е задолжена да ве заштити од дожд и ветер, но и да ви обезбеди можност за дишење за совршено суво чувство и целосна удобност. Лесно синтетичко полнење Thermarator™, кое изгледа и се чувствува како природни пердуви и има еластичност на синтетичко полнење, ви носи повеќе топлина со неверојатно лесно чувство. Целосно функционална, оваа јакна има се што ви треба на патеките, од ски карта и џеб за очила, до прилагодлива капа, манжетни и полите, до еластичен внатрешен појас што го задржува студениот воздух и снегот над половината. Спецификација: Машка јакна за скијање Omni-Heat™ поставата што можете да ја носите со јакната или одделно Водоотпорна и прозрачна технологија Omni-Tech™ во горниот слој Thermarator™ полнење Џебови со патент за ски карта и очила Страничен, внатрешен и џеб на градите со патент Прилагодлива капа Долниот отвор прилагодлив со јамка Прилагодливи манжетни на ракавите Прилагодлива внатрешна лента за половината Надворешен материјал: 100% најлон Материјал за облога: 100% полиестер.
Подетално

Columbia Whirlibird™ IV е машка јакна 3-во-1 со водоотпорен и прозрачен горен слој и термички рефлектирачка обвивка од руно што може да се носи одделно или заедно за максимална топлина. Оваа јакна има внатрешен слој Omni-Heat™ што можете да го откачите и да го носите одделно, или да го затворате заедно за неверојатна топлина. Неговиот надворешен слој е збогатен со технологијата Omni-Tech™, која е задолжена да ве заштити од дожд и ветер, но и да ви обезбеди можност за дишење за совршено суво чувство и целосна удобност. Лесно синтетичко полнење Thermarator™, кое изгледа и се чувствува како природни пердуви и има еластичност на синтетичко полнење, ви носи повеќе топлина со неверојатно лесно чувство. Целосно функционална, оваа јакна има се што ви треба на патеките, од ски карта и џеб за очила, до прилагодлива капа, манжетни и полите, до еластичен внатрешен појас што го задржува студениот воздух и снегот над половината.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Omni-Heat™ поставата што можете да ја носите со јакната или одделно
 • Водоотпорна и прозрачна технологија Omni-Tech™ во горниот слој
 • Thermarator™ полнење
 • Џебови со патент за ски карта и очила
 • Страничен, внатрешен и џеб на градите со патент
 • Прилагодлива капа
 • Долниот отвор прилагодлив со јамка
 • Прилагодливи манжетни на ракавите
 • Прилагодлива внатрешна лента за половината
 • Надворешен материјал: 100% најлон
 • Материјал за облога: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош