Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Kenner
Детска јакна
Код на производ:
(50009588I-395)
ICEPEAK

ICEPEAK Kenner

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
6.590 ДЕН
Моментална цена
6.590 ДЕН
Моментална цена
6.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 86
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak KENNER е јакна за момчиња. При дизајнирањето на оваа јакна, посебно внимание беше посветено на функционалноста и удобноста. Така е добиен производот ACTIVE, кој е подеднакво добар и за енергични и за порелаксирани активности на отворено. Површината на ткаенината од која е направена оваа јакна има водоотпорна завршница која не содржи PFC хемикалии. Неговата водоотпорност е 5.000 mm. Исполнет е со екстремно топла, воздушна и лесна имитација на пердуви која обезбедува совршена изолација. Поставата е изработена од полиестер, па дополнително ја зачувува топлината на телото. Високата јака ја штити брадата на вашето момче, а патентот го олеснува качувањето и симнувањето. Можете да ја извадите капата доколку е потребно, како и нејзината облога од вештачко крзно. Вградените џебови се совршени за загревање на вашите дланки. Спецификација: Парка јакна за момчиња за секој ден Водоотпорност 5.000 mm Капа со вештачко крзно што може да се извади доколку е потребно Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak KENNER е јакна за момчиња. При дизајнирањето на оваа јакна, посебно внимание беше посветено на функционалноста и удобноста. Така е добиен производот ACTIVE, кој е подеднакво добар и за енергични и за порелаксирани активности на отворено. Површината на ткаенината од која е направена оваа јакна има водоотпорна завршница која не содржи PFC хемикалии. Неговата водоотпорност е 5.000 mm. Исполнет е со екстремно топла, воздушна и лесна имитација на пердуви која обезбедува совршена изолација. Поставата е изработена од полиестер, па дополнително ја зачувува топлината на телото. Високата јака ја штити брадата на вашето момче, а патентот го олеснува качувањето и симнувањето. Можете да ја извадите капата доколку е потребно, како и нејзината облога од вештачко крзно. Вградените џебови се совршени за загревање на вашите дланки.
Спецификација:

 • Парка јакна за момчиња за секој ден
 • Водоотпорност 5.000 mm
 • Капа со вештачко крзно што може да се извади доколку е потребно
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош