Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Black Signature
COLMAR Black Signature
COLMAR Black Signature
COLMAR Black Signature
COLMAR Black Signature
COLMAR Black Signature
Женска јакна
Код на производ:
(2896F-8XE-99)
COLMAR

COLMAR Black Signature

Претходна цена
50.290 ДЕН
Моментална цена
50.290 ДЕН
Цена со попуст
40.232 ДЕН
Заштеда: 10.058 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 XS
 • 42 S
 • 44 M
 • 46 L
 • 48 XL
 • 50 50
 • 52 52
 • 54 54
 • 56 56
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женската јакна за скијање COLMAR BLACK SIGNATURE е изработена од водоотпорен (6.000 mm) и прозрачен (8.000 g/m2/24) полусјаен ripstop материјал. Исполнет е со меки, измиени и стерилизирани пердуви кои се обработени со водоотпорен третман. Со својот метален ефект и различните врвки и петелки на ракавите, тоа е вашето идеално решение за тренд изглед на скијачката патека. Има голема јака од зајачко крзно што можете да ја извадите или да ја затворате за да ја претворите во скапоцен грејач за врат. Иако изгледа како совршен моден детаљ, оваа јакна ги носи и сите предности и посебни додатоци кои ќе ви бидат потребни на скијачките патеки. Еден од најважните специјални додатоци е секако растегливата постава со графенски влакна која рамномерно ја шири топлината по телото. Совршена за скијање во најстудените денови без жртвување на гламурозниот изглед, оваа јакна е украсена со блескаво лого на Colmar поставено вертикално на градите и грбот. Еколошкиот водоотпорен третман Unidyne XF е дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера. Спецификација: Женска јакна за скијање Unidyne XF еколошки водоотпорен третман Водоотпорен патент Повеќенаменски внатрешни џебови Графенска обвивка Водоотпорно полнење со пердуви Џеб за Ski Pass Јака од зајачко крзно што се вади Внатрешни еластични манжетни Врвка на долниот отвор и капата Материјал: 75% најлон / 25% полиестер Внатрешен материјал: 85% полиестер / 15% еластин Материјал за полнење: 90% пердуви од патка / 10% паперје од патка.
Подетално

Женската јакна за скијање COLMAR BLACK SIGNATURE е изработена од водоотпорен (6.000 mm) и прозрачен (8.000 g/m2/24) полусјаен ripstop материјал. Исполнет е со меки, измиени и стерилизирани пердуви кои се обработени со водоотпорен третман. Со својот метален ефект и различните врвки и петелки на ракавите, тоа е вашето идеално решение за тренд изглед на скијачката патека. Има голема јака од зајачко крзно што можете да ја извадите или да ја затворате за да ја претворите во скапоцен грејач за врат. Иако изгледа како совршен моден детаљ, оваа јакна ги носи и сите предности и посебни додатоци кои ќе ви бидат потребни на скијачките патеки. Еден од најважните специјални додатоци е секако растегливата постава со графенски влакна која рамномерно ја шири топлината по телото. Совршена за скијање во најстудените денови без жртвување на гламурозниот изглед, оваа јакна е украсена со блескаво лого на Colmar поставено вертикално на градите и грбот. Еколошкиот водоотпорен третман Unidyne XF е дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера.
Спецификација:

 • Женска јакна за скијање
 • Unidyne XF еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови
 • Графенска обвивка
 • Водоотпорно полнење со пердуви
 • Џеб за Ski Pass
 • Јака од зајачко крзно што се вади
 • Внатрешни еластични манжетни
 • Врвка на долниот отвор и капата
 • Материјал: 75% најлон / 25% полиестер
 • Внатрешен материјал: 85% полиестер / 15% еластин
 • Материјал за полнење: 90% пердуви од патка / 10% паперје од патка

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40 XS
  42 S
  44 M
  46 L
  48 XL
  50
  52
  54
  56
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 2978-1VC-01
  24.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  30.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 2976-2XC-126
  34.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  42.790 ДЕН
  Помош