Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Lebus
Детска јакна
Код на производ:
(50043566I-380)
ICEPEAK

ICEPEAK Lebus

Претходна цена
7.490 ДЕН
Моментална цена
7.490 ДЕН
Цена со попуст
5.992 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 86
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Lebus е зимска јакна за момчиња со облога. Совршена за поладни денови на скијачките патеки, оваа машка јакна е исполнета со супер-меко и топло синтетичко полнење. Ткаенината од која е направена е отпорна на ветер и вода, а има и водоотпорна завршница. Суштината на оваа јакна лежи во нејзините многубројни детали кои ќе ви бидат од голема помош на снегот: капата која може да се извади кога е потребно, висока јака, и бројни џебови вклучувајќи џеб со патент на ракавот за ски пас. Спецификација:Ски јакна за момчињаДвослоен материјалТопло полнењеПрилагодлива и отстранлива капаОтпорна на ветер и водаПрилагодлив отвор на днотоМатеријал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak Lebus е зимска јакна за момчиња со облога. Совршена за поладни денови на скијачките патеки, оваа машка јакна е исполнета со супер-меко и топло синтетичко полнење. Ткаенината од која е направена е отпорна на ветер и вода, а има и водоотпорна завршница. Суштината на оваа јакна лежи во нејзините многубројни детали кои ќе ви бидат од голема помош на снегот: капата која може да се извади кога е потребно, висока јака, и бројни џебови вклучувајќи џеб со патент на ракавот за ски пас.
Спецификација:

 • Ски јакна за момчиња
 • Двослоен материјал
 • Топло полнење
 • Прилагодлива и отстранлива капа
 • Отпорна на ветер и вода
 • Прилагодлив отвор на дното
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50035553I-490
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50035553I-990
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50043569I-585
  7.112 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.890 ДЕН
  Помош