Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
ICEPEAK Emmet
Машка јакна
Код на производ:
(56112535I-652)
ICEPEAK

ICEPEAK Emmet

Претходна цена
12.590 ДЕН
Моментална цена
12.590 ДЕН
Цена со попуст
10.072 ДЕН
Заштеда: 2.518 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 XS
 • 48 S
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 XL
 • 56 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Emmet е машка зимска јакна со топло полнење. Оваа јакна е изработена од двослојна ткаенина, ветроупорна е и во исто време многу дише (10.000 g\m2\24h). Нејзиниот надворешен слој е водоотпорен (10.000 mm). Ткаенината за растегнување со четири насоки ви овозможува максимална слобода на движење. Капуљачата можете да го прилагодите според вашите потреби, но можете да го извадите и кога не ви е потребен. Манжетните на ракавите се прилагодливи, а внатрешните еластични манжетни имаат дупки за плачење. Функционалните џебови, вклучително и џебот за ски карта на ракавот, се тука за се што ви треба на патеките. Спецификација: Машка зимска јакна Топло полнење Изработени од двослојна ткаенина Водоотпорност (10.000 mm) Дишење (10.000 g\m2\24h) Џебови со патенти Џеб за ски карта на ракавот Отстранлива капуљача Прилагодливи манжетни на ракавите Материјал: 94% полиестер / 6% еластин.
Подетално

Icepeak Emmet е машка зимска јакна со топло полнење. Оваа јакна е изработена од двослојна ткаенина, ветроупорна е и во исто време многу дише (10.000 g\m2\24h). Нејзиниот надворешен слој е водоотпорен (10.000 mm). Ткаенината за растегнување со четири насоки ви овозможува максимална слобода на движење. Капуљачата можете да го прилагодите според вашите потреби, но можете да го извадите и кога не ви е потребен. Манжетните на ракавите се прилагодливи, а внатрешните еластични манжетни имаат дупки за плачење. Функционалните џебови, вклучително и џебот за ски карта на ракавот, се тука за се што ви треба на патеките.
Спецификација:

 • Машка зимска јакна
 • Топло полнење
 • Изработени од двослојна ткаенина
 • Водоотпорност (10.000 mm)
 • Дишење (10.000 g\m2\24h)
 • Џебови со патенти
 • Џеб за ски карта на ракавот
 • Отстранлива капуљача
 • Прилагодливи манжетни на ракавите
 • Материјал: 94% полиестер / 6% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46 XS
  48 S
  50 M
  52 L
  54 XL
  56 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 56112535I-390
  10.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  12.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 57951380I-652
  8.043 ДЕН
  Заштеда 30%
  11.490 ДЕН
  Помош