Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
ICEPEAK Lebus
Детска јакна
Код на производ:
(50043566I-270)
ICEPEAK

ICEPEAK Lebus

Претходна цена
7.490 ДЕН
Моментална цена
7.490 ДЕН
Цена со попуст
5.992 ДЕН
Заштеда: 1.498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 86
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Lebus е зимска јакна за момчиња со облога. Совршена за поладни денови на скијачките патеки, оваа машка јакна е исполнета со супер-меко и топло синтетичко полнење. Ткаенината од која е направена е отпорна на ветер и вода, а има и водоотпорна завршница. Суштината на оваа јакна лежи во нејзините многубројни детали кои ќе ви бидат од голема помош на снегот: капа што можете да ја извадите кога е потребно, висока јака, снежно здолниште што не се лизга и не паѓа и бројни џебови, вклучувајќи џеб со патент на ракавот за ски карта. Спецификација: Ски јакна за момчиња Двослоен материјал Топло полнење Прилагодлива и отстранлива капа Отпорна на ветер и вода Прилагодлив отвор на дното Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak Lebus е зимска јакна за момчиња со облога. Совршена за поладни денови на скијачките патеки, оваа машка јакна е исполнета со супер-меко и топло синтетичко полнење. Ткаенината од која е направена е отпорна на ветер и вода, а има и водоотпорна завршница. Суштината на оваа јакна лежи во нејзините многубројни детали кои ќе ви бидат од голема помош на снегот: капа што можете да ја извадите кога е потребно, висока јака, снежно здолниште што не се лизга и не паѓа и бројни џебови, вклучувајќи џеб со патент на ракавот за ски карта.
Спецификација:

 • Ски јакна за момчиња
 • Двослоен материјал
 • Топло полнење
 • Прилагодлива и отстранлива капа
 • Отпорна на ветер и вода
 • Прилагодлив отвор на дното
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50035553I-490
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50035553I-990
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50043566I-380
  5.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.490 ДЕН
  Помош