Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
ICEPEAK Eastland
Машка јакна
Код на производ:
(57951380I-652)
ICEPEAK

ICEPEAK Eastland

Претходна цена
11.490 ДЕН
Моментална цена
11.490 ДЕН
Цена со попуст
8.043 ДЕН
Заштеда: 3.447 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 XS
 • 48 S
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 XL
 • 56 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Eastland е машка јакна за скијање со топла подлога. Оваа јакна е изработена од функционален материјал Softshell погоден за широк спектар на активности на отворено. Обезбедува оптимална заштита од временските услови, а истовремено е удобен и флексибилен. Благодарение на неговото истегнување во 4 насоки, загарантирана е максимална слобода на движење. Површината на јакната има водоотпорна завршница (10.000 mm), а исто така ви обезбедува одлична заштита од ветер. Дишењето е 5.000 g\m2\24h. Функционалноста на оваа јакна е исто така извонредна. Има внатрешни и надворешни џебови со патент за карта за скијање и сите други неопходни работи што секогаш ги носите со себе. На предниот патент има штитник за брадата. Обемот на фиксираната капа можете да го прилагодите со банџи врвки, како и манжетните на ракавите и долниот отвор. Внатрешната еластична манжетна има отвор за палецот. Спецификација:Машка јакна за скијањеТопло полнењеSoftshell функционален материјалВодоотпорност (10.000 mm)Дишење (5.000 g\m2\24h)Џебови со патентиЏеб за ски карта на ракавотФиксна капаПрилагодливи манжетни на долниот отвор и на ракавитеМатеријал: 90% полиестер / 10% еластин.
Подетално

Icepeak Eastland е машка јакна за скијање со топла подлога. Оваа јакна е изработена од функционален материјал Softshell погоден за широк спектар на активности на отворено. Обезбедува оптимална заштита од временските услови, а истовремено е удобен и флексибилен. Благодарение на неговото истегнување во 4 насоки, загарантирана е максимална слобода на движење. Површината на јакната има водоотпорна завршница (10.000 mm), а исто така ви обезбедува одлична заштита од ветер. Дишењето е 5.000 g\m2\24h. Функционалноста на оваа јакна е исто така извонредна. Има внатрешни и надворешни џебови со патент за карта за скијање и сите други неопходни работи што секогаш ги носите со себе. На предниот патент има штитник за брадата. Обемот на фиксираната капа можете да го прилагодите со банџи врвки, како и манжетните на ракавите и долниот отвор. Внатрешната еластична манжетна има отвор за палецот.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Топло полнење
 • Softshell функционален материјал
 • Водоотпорност (10.000 mm)
 • Дишење (5.000 g\m2\24h)
 • Џебови со патенти
 • Џеб за ски карта на ракавот
 • Фиксна капа
 • Прилагодливи манжетни на долниот отвор и на ракавите
 • Материјал: 90% полиестер / 10% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46 XS
  48 S
  50 M
  52 L
  54 XL
  56 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 56112535I-652
  10.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  12.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 56112535I-390
  10.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  12.590 ДЕН
  Помош