Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
NIKE Dri-Fit
Женски дуксер
Код на производ:
(DQ5575-070)
NIKE

NIKE Dri-Fit

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.832 ДЕН
Заштеда: 958 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-Fit е женска oversize маица со долги ракави која е совршен избор за тренинг со висок интензитет, трчање или фитнес. Додека поминувате километри, ги менувате пејзажите и го прилагодувате темпото, се адаптирате на нови услови. Затворањето со патент до градите ви овозможува сами да го прилагодите отворот додека се движите од една температурна фаза во друга. Долгите ракави и јаката со инка обезбедуваат дополнителна покриеност кога живата паѓа. Ја започнувате вашата рутина со преголема кондиција и удобност што ја отстранува потта. Технологијата Dri-Fit ја отстранува вишокот на влага од кожата и ви помага да останете суви и свежи. Мрежестиот панел на задната страна обезбедува прозрачност, така што кожата дише од почетокот до крајот на секоја фаза на тренинг. Спецификација: Женска маица за тренинг Долги ракави Технологија Dri-Fit Машинско перење Oversize крој Прицврстување на ½ патент Мрежест панел на задната страна Состав: 93% полиестер, 7% спандекс .
Подетално

Nike Dri-Fit е женска oversize маица со долги ракави која е совршен избор за тренинг со висок интензитет, трчање или фитнес. Додека поминувате километри, ги менувате пејзажите и го прилагодувате темпото, се адаптирате на нови услови. Затворањето со патент до градите ви овозможува сами да го прилагодите отворот додека се движите од една температурна фаза во друга. Долгите ракави и јаката со инка обезбедуваат дополнителна покриеност кога живата паѓа. Ја започнувате вашата рутина со преголема кондиција и удобност што ја отстранува потта. Технологијата Dri-Fit ја отстранува вишокот на влага од кожата и ви помага да останете суви и свежи. Мрежестиот панел на задната страна обезбедува прозрачност, така што кожата дише од почетокот до крајот на секоја фаза на тренинг.
Спецификација:

 • Женска маица за тренинг
 • Долги ракави
 • Технологија Dri-Fit
 • Машинско перење
 • Oversize крој
 • Прицврстување на ½ патент
 • Мрежест панел на задната страна
 • Состав: 93% полиестер, 7% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ5558-503
  3.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош