Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Alden
Машка јакна
Код на производ:
(56042532I-395)
ICEPEAK

ICEPEAK Alden

Претходна цена
12.590 ДЕН
Моментална цена
12.590 ДЕН
Цена со попуст
10.072 ДЕН
Заштеда: 2.518 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 XS
 • 48 S
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 XL
 • 56 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK ALDEN машка outdoor јакна која ви овозможува да се посветите на зимските радости. Без разлика дали сте на планина во екстремни зимски услови или само шетате по градските улици, со оваа јакна ќе имате максимална поддршка. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој A.V.S. Ставката PRO, што значи дека е создадена и дизајнирана за активни спортски ентузијасти кои го сакаат најдоброто во најтешки услови. Материјал обработен за да ја одбие водата без употреба на PFC. Капачката што се откачува е прилагодлива, како и долниот раб и краевите на ракавите. Може да се отстрани и вештачкото крзно. Се полни со паперје, има внатрешен џеб и прилагодлив ремен. Малку подолгата должина на оваа јакна овозможува одлична покриеност. Спецификација: Машка јакнa – outdoor Патент Предни и внатрешни џебови Поправена снежна бариера Водоотпорна Полнета со паперје Капа што се откачува Прилагодлив ремен Состав: 100% полиестер.
Подетално

ICEPEAK ALDEN машка outdoor јакна која ви овозможува да се посветите на зимските радости. Без разлика дали сте на планина во екстремни зимски услови или само шетате по градските улици, со оваа јакна ќе имате максимална поддршка. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој A.V.S. Ставката PRO, што значи дека е создадена и дизајнирана за активни спортски ентузијасти кои го сакаат најдоброто во најтешки услови. Материјал обработен за да ја одбие водата без употреба на PFC. Капачката што се откачува е прилагодлива, како и долниот раб и краевите на ракавите. Може да се отстрани и вештачкото крзно. Се полни со паперје, има внатрешен џеб и прилагодлив ремен. Малку подолгата должина на оваа јакна овозможува одлична покриеност. Спецификација:

 • Машка јакнa – outdoor
 • Патент
 • Предни и внатрешни џебови
 • Поправена снежна бариера
 • Водоотпорна
 • Полнета со паперје
 • Капа што се откачува
 • Прилагодлив ремен
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46 XS
  48 S
  50 M
  52 L
  54 XL
  56 2XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 57970682I-572
  3.423 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 56042532I-990
  8.813 ДЕН
  Заштеда 30%
  12.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 56083661I-585
  9.023 ДЕН
  Заштеда 30%
  12.890 ДЕН
  Помош