Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
COLMAR Warm Strech
Женска јакна
Код на производ:
(2978-1VC-01)
COLMAR

COLMAR Warm Strech

Претходна цена
30.890 ДЕН
Моментална цена
30.890 ДЕН
Цена со попуст
24.712 ДЕН
Заштеда: 6.178 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 XS
 • 42 S
 • 44 M
 • 46 L
 • 48 XL
 • 50 50
 • 52 52
 • 54 54
 • 56 56
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женската јакна за скијање COLMAR WARM STRETCH е изработена од два 100% рециклирани водоотпорни (15.000 mm) и дишечки (15.000 g/m2/24) материјали со фолија. Различни аспекти кои се движат од мазен и мат материјал до полу-сјајна микро-текстура создаваат дискретен и пријатен контраст и ви овозможуваат максимална подвижност во оваа јакна, истовремено збогатувајќи го нејзиниот чист и минималистички дизајн. Геометриските шевови и впечатливата јака која може да се претвори во хауба му додаваат женственост на овој модел, кој ќе ви овозможи удобност и топлина благодарение на растегливата постава и полнењето од еколошки памук. Употребата на рециклирана ткаенина и еколошкиот водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе. Спецификација:Женска јакна за скијањеТефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третманВодоотпорен патентПовеќенаменски внатрешни џебовиУдобно вклопувањеФиксна капаЕргономски заоблени ракавиКраевите на ракавите со велкро лепенка за прилагодувањеВнатрешни еластични манжетниВрвка на долниот отвор и капатаМатеријал: 100% полиестерВнатрешен материјал: 97% полиестер / 3% еластинМатеријал за полнење: 100% полиестер.
Подетално

Женската јакна за скијање COLMAR WARM STRETCH е изработена од два 100% рециклирани водоотпорни (15.000 mm) и дишечки (15.000 g/m2/24) материјали со фолија. Различни аспекти кои се движат од мазен и мат материјал до полу-сјајна микро-текстура создаваат дискретен и пријатен контраст и ви овозможуваат максимална подвижност во оваа јакна, истовремено збогатувајќи го нејзиниот чист и минималистички дизајн. Геометриските шевови и впечатливата јака која може да се претвори во хауба му додаваат женственост на овој модел, кој ќе ви овозможи удобност и топлина благодарение на растегливата постава и полнењето од еколошки памук. Употребата на рециклирана ткаенина и еколошкиот водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе. Спецификација:

 • Женска јакна за скијање
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови
 • Удобно вклопување
 • Фиксна капа
 • Ергономски заоблени ракави
 • Краевите на ракавите со велкро лепенка за прилагодување
 • Внатрешни еластични манжетни
 • Врвка на долниот отвор и капата
 • Материјал: 100% полиестер
 • Внатрешен материјал: 97% полиестер / 3% еластин
 • Материјал за полнење: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40 XS
  42 S
  44 M
  46 L
  48 XL
  50
  52
  54
  56
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 2896F-8XE-99
  40.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  50.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 2976-2XC-126
  34.232 ДЕН
  Заштеда 20%
  42.790 ДЕН
  Помош