Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Softshell
COLMAR Softshell
COLMAR Softshell
COLMAR Softshell
Женски панталони
Код на производ:
(0283-9XA-99)
COLMAR

COLMAR Softshell

Претходна цена
13.190 ДЕН
Моментална цена
13.190 ДЕН
Цена со попуст
10.552 ДЕН
Заштеда: 2.638 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 S
 • 44 M
 • 46 L
 • 48 XL
 • 50 50
 • 52 52
 • 54 54
 • 56 56
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женските панталони за скијање COLMAR SOFTSHELL се направени од мека ткаенина, која е еластична, прозрачна (10.000 g/m2/24) и водоотпорна (10.000 mm). Стилот и техниката се спојуваат во оваа удобна, динамична облека. Ергономскиот крој и растегливата ткаенина создаваат совршено вклопување. Високата потпора за грб, заедно со руното, ви овозможува уште повеќе да уживате во времето на снег. Спецификација: Женски скијачки панталони Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман Еластичен појас со јамки за појас Странични џебови со водоотпорен патент Ергономска кривина во пределот на коленото Поддршка за грб од Fleece Прилагодлив раб со патент Влошка отпорна на снег Гами отпорни на снег и вода Логото на Colmar Originals на левата нога Состав: 92% полиестер, 8% еластин.
Подетално

Женските панталони за скијање COLMAR SOFTSHELL се направени од мека ткаенина, која е еластична, прозрачна (10.000 g/m2/24) и водоотпорна (10.000 mm). Стилот и техниката се спојуваат во оваа удобна, динамична облека. Ергономскиот крој и растегливата ткаенина создаваат совршено вклопување. Високата потпора за грб, заедно со руното, ви овозможува уште повеќе да уживате во времето на снег.
Спецификација:

 • Женски скијачки панталони
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Еластичен појас со јамки за појас
 • Странични џебови со водоотпорен патент
 • Ергономска кривина во пределот на коленото
 • Поддршка за грб од Fleece
 • Прилагодлив раб со патент
 • Влошка отпорна на снег
 • Гами отпорни на снег и вода
 • Логото на Colmar Originals на левата нога
 • Состав: 92% полиестер, 8% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Панталони
  Пол Женски
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42 S
  44 M
  46 L
  48 XL
  50
  52
  54
  56
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Панталони 0267-7TZ-99
  9.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Панталони 0283-9XA-491
  10.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  13.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Панталони 0283-9XA-01
  10.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  13.190 ДЕН
  Помош