Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
Детски дуксер
Код на производ:
(95B767-023)
NIKE

NIKE Jordan Sideline

Претходна цена
3.990 ДЕН
Моментална цена
3.990 ДЕН
Цена со попуст
3.192 ДЕН
Заштеда: 798 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Уживајте во детскиот дуксер со капуљача за кошарка Nike JORDAN SIDELINE за тинејџери. Изработен е од исклучително мека ткаенина, така што тинејџерите би уживале во удобноста во нивните авантури. Кенгурскиот џеб и капуљачата го комплетираат овој класичен стил. Спецификации: Флис ткаенина Капуљача Кенгур џеб Еластични манжетни на ракавите и рабовите Машинско перење Џордан графика Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Уживајте во детскиот дуксер со капуљача за кошарка Nike JORDAN SIDELINE за тинејџери. Изработен е од исклучително мека ткаенина, така што тинејџерите би уживале во удобноста во нивните авантури. Кенгурскиот џеб и капуљачата го комплетираат овој класичен стил. Спецификации:

 • Флис ткаенина
 • Капуљача
 • Кенгур џеб
 • Еластични манжетни на ракавите и рабовите
 • Машинско перење
 • Џордан графика
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95B786-023
  3.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95B762-Y2Z
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95B917-023
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Помош