Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
NIKE Jordan Sideline
Детски дуксер
Код на производ:
(95B767-023)
NIKE

NIKE Jordan Sideline

Претходна цена
3.990 ДЕН
Моментална цена
3.990 ДЕН
Цена со попуст
2.394 ДЕН
Заштеда: 1.596 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Уживајте во детскиот дуксер со капуљача за кошарка Nike JORDAN SIDELINE за тинејџери. Изработен е од исклучително мека ткаенина, така што тинејџерите би уживале во удобноста во нивните авантури. Кенгурскиот џеб и капуљачата го комплетираат овој класичен стил. Спецификации: Флис ткаенина Капуљача Кенгур џеб Еластични манжетни на ракавите и рабовите Машинско перење Џордан графика Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Уживајте во детскиот дуксер со капуљача за кошарка Nike JORDAN SIDELINE за тинејџери. Изработен е од исклучително мека ткаенина, така што тинејџерите би уживале во удобноста во нивните авантури. Кенгурскиот џеб и капуљачата го комплетираат овој класичен стил. Спецификации:

 • Флис ткаенина
 • Капуљача
 • Кенгур џеб
 • Еластични манжетни на ракавите и рабовите
 • Машинско перење
 • Џордан графика
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95B786-023
  2.634 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 95B762-R69
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 95B762-Y2Z
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Помош