Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN Glacier Canyon
Машка јакна
Код на производ:
(1107674-6000)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN Glacier Canyon

Претходна цена
18.590 ДЕН
Моментална цена
18.590 ДЕН
Цена со попуст
14.872 ДЕН
Заштеда: 3.718 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Монтреал, Стокхолм, Санкт Петербург - кога вашето зимско патување ќе ве однесе во некои од најстудените градови во светот, би било одлично со вас да ја имате машката јакна парка JACK WOLFSKIN GLACIER CANYON. Оваа екстремно издржлива јакна се одликува со супер топла верзија на нашето рециклирано полнење од синтетички влакна MICROGUARD. Опремен е со бројни џебови и има доволно простор за вашиот паричник, телефон и ракавици, како што треба да има секоја јакна од парка. TEXAPORE површинската ткаенина ве штити од дожд и ветер, а оваа верзија на OXFORD е дизајнирана да го издржи оштетувањето при носење торба или ранец. Капуљачата е таму за да се скриете под неа од ветер и дожд, но ако надвор е ведро, можете едноставно да ја симнете. Спецификација: Машка парка јакна со качулка TEXAPORE OXFORD 2L цврста, водоотпорна ткаенина што дише и е отпорна на ветер МИКРОГАРДЕН ЕКОСФЕРА екстремно топло полнење направено од рециклирани синтетички влакна Качулка со прилагодлив обем и видно поле што може да ја отстраните од јакната доколку е потребно 4 џебови за раце, 2 џебови на градите, внатрешен џеб и џеб за ракави Прилагодлива јака Прилагодлив појас за половината Материјал: 100% полиамид Материјал за облога: 100% полиестер Материјал за полнење: 100% полиестер.
Подетално

Монтреал, Стокхолм, Санкт Петербург - кога вашето зимско патување ќе ве однесе во некои од најстудените градови во светот, би било одлично со вас да ја имате машката јакна парка JACK WOLFSKIN GLACIER CANYON. Оваа екстремно издржлива јакна се одликува со супер топла верзија на нашето рециклирано полнење од синтетички влакна MICROGUARD. Опремен е со бројни џебови и има доволно простор за вашиот паричник, телефон и ракавици, како што треба да има секоја јакна од парка. TEXAPORE површинската ткаенина ве штити од дожд и ветер, а оваа верзија на OXFORD е дизајнирана да го издржи оштетувањето при носење торба или ранец. Капуљачата е таму за да се скриете под неа од ветер и дожд, но ако надвор е ведро, можете едноставно да ја симнете. Спецификација:

 • Машка парка јакна со качулка

 • TEXAPORE OXFORD 2L цврста, водоотпорна ткаенина што дише и е отпорна на ветер

 • МИКРОГАРДЕН ЕКОСФЕРА екстремно топло полнење направено од рециклирани синтетички влакна

 • Качулка со прилагодлив обем и видно поле што може да ја отстраните од јакната доколку е потребно

 • 4 џебови за раце, 2 џебови на градите, внатрешен џеб и џеб за ракави

 • Прилагодлива јака

 • Прилагодлив појас за половината

 • Материјал: 100% полиамид

 • Материјал за облога: 100% полиестер

 • Материјал за полнење: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1207251-4018
  13.013 ДЕН
  Заштеда 30%
  18.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1206622-6350
  7.413 ДЕН
  Заштеда 30%
  10.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1206612-6350
  9.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.590 ДЕН
  Помош