Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
COLMAR Mens Ski Jacket
Машка јакна
Код на производ:
(1395-1XC-579)
COLMAR

COLMAR Mens Ski Jacket

Претходна цена
30.490 ДЕН
Моментална цена
30.490 ДЕН
Цена со попуст
24.392 ДЕН
Заштеда: 6.098 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 46
 • 48 48
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 L
 • 56 XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката скијачка јакна COLMAR е изработена од водоотпорен (15.000 mm) и прозрачен (15.000 g/m2/24) рециклиран материјал, се растегнува во две насоки, додека задниот дел е водоотпорна (10.000 mm) и прозрачна (10.000 g/m2). /24) мека и еластична ткаенина Оваа мешавина на материјали ја зголемува удобноста и слободата на движење. Тоа е дополнително нагласено со различните бои на предната и задната страна. Преминот помеѓу боите и материјалите е нагласен со тесен појас кој дискретно ја покажува припадноста на брендот. Ватираниот дел е исполнет со Microflock Re-Padding вата, иновативен материјал направен од 100% рециклиран полиестер кој симулира ефект на пердуви. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман со тефлон EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера. Спецификација: Машка јакна за скијање Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман Водоотпорен патент Повеќенаменски внатрешни џебови со крпа за чистење чаши Удобна внатрешност Џеб за ски карта Растегнувачка влошка од ткаенина Отстранлива капа Внатрешни еластични манжетни Врвки на долниот отвор и капата Материјал: 100% полиестер и 92% полиестер / 8% еластин Внатрешен материјал: 97% полиестер / 3% еластин Материјал за полнење: 100% полиестер.
Подетално

Машката скијачка јакна COLMAR е изработена од водоотпорен (15.000 mm) и прозрачен (15.000 g/m2/24) рециклиран материјал, се растегнува во две насоки, додека задниот дел е водоотпорна (10.000 mm) и прозрачна (10.000 g/m2). /24) мека и еластична ткаенина Оваа мешавина на материјали ја зголемува удобноста и слободата на движење. Тоа е дополнително нагласено со различните бои на предната и задната страна. Преминот помеѓу боите и материјалите е нагласен со тесен појас кој дискретно ја покажува припадноста на брендот. Ватираниот дел е исполнет со Microflock Re-Padding вата, иновативен материјал направен од 100% рециклиран полиестер кој симулира ефект на пердуви. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман со тефлон EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина во најголема можна мера.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови со крпа за чистење чаши
 • Удобна внатрешност
 • Џеб за ски карта
 • Растегнувачка влошка од ткаенина
 • Отстранлива капа
 • Внатрешни еластични манжетни
 • Врвки на долниот отвор и капата
 • Материјал: 100% полиестер и 92% полиестер / 8% еластин
 • Внатрешен материјал: 97% полиестер / 3% еластин
 • Материјал за полнење: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46
  48
  50 M
  52 L
  54 L
  56 XL
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош