Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Loris
Детска јакна
Код на производ:
(50034553I-620)
ICEPEAK

ICEPEAK Loris

Претходна цена
6.490 ДЕН
Моментална цена
6.490 ДЕН
Цена со попуст
5.192 ДЕН
Заштеда: 1.298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 9-12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak LORIS е скијачка јакна за девојки. Површината на ткаенината од која е направена оваа јакна има водоотпорна завршница која не содржи PFC хемикалии. Дишењето е 5.000 mvp, а водоотпорноста е 10.000 mm. Исполнета е со екстремно топла, воздушна и лесна имитација на пердуви која обезбедува совршена изолација. Овој EXTREME производ целосно ги задоволува потребите дури и на најактивните девојки надвор, дури и при екстремни временски услови. Неговите компоненти и заштитните материјали го прават функционален во сите ситуации, без оглед на временските услови. Има полиестерска постава која совршено ја зачувува топлината на телото и висока јака која ја штити брадата на вашето девојче. Дизајниран е детално, па има и посебен џеб за скијачко куче. Ако е потребно, лесно можете да ја извадите капата. Вградените џебови се совршено место за загревање на рацете. Долниот раб е обликуван, а манжетните со дупка за палецот се фиксирани. Долниот отвор и отворите на ракавите се прилагодливи. Спецификација:Ски јакна за девојкиДишење 5.000 mvpВодоотпорност 10.000 mmКапа што може да се отстрани доколку е потребноПрилагодлив отвор на днотоПрилагодливи отвори на ракавитеТопло вградени џебовиПолиестерска облогаМатеријал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak LORIS е скијачка јакна за девојки. Површината на ткаенината од која е направена оваа јакна има водоотпорна завршница која не содржи PFC хемикалии. Дишењето е 5.000 mvp, а водоотпорноста е 10.000 mm. Исполнета е со екстремно топла, воздушна и лесна имитација на пердуви која обезбедува совршена изолација. Овој EXTREME производ целосно ги задоволува потребите дури и на најактивните девојки надвор, дури и при екстремни временски услови. Неговите компоненти и заштитните материјали го прават функционален во сите ситуации, без оглед на временските услови. Има полиестерска постава која совршено ја зачувува топлината на телото и висока јака која ја штити брадата на вашето девојче. Дизајниран е детално, па има и посебен џеб за скијачко куче. Ако е потребно, лесно можете да ја извадите капата. Вградените џебови се совршено место за загревање на рацете. Долниот раб е обликуван, а манжетните со дупка за палецот се фиксирани. Долниот отвор и отворите на ракавите се прилагодливи. Спецификација:

 • Ски јакна за девојки
 • Дишење 5.000 mvp
 • Водоотпорност 10.000 mm
 • Капа што може да се отстрани доколку е потребно
 • Прилагодлив отвор на дното
 • Прилагодливи отвори на ракавите
 • Топло вградени џебови
 • Полиестерска облога
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 9-12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50044568I-270
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50042512I-990
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50042512I-980
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Помош