Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски долен дел тренерки
Код на производ:
(DZ4618-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.712 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear се долен дел детски тренерки lifestyle за постари девојчиња. Тој е дизајниран да ви ја даде пријатноста и удобноста што ја заслужувате. Претежно е направен од памук, кој во контакт со вашата кожа дава пријатно и лесно чувство. Преголемиот фит ви дава доволно простор да ги носите преку хулахопки, хеланки или шорцеви. Еластичните манжетни спречуваат несакано движење и ги истакнуваат вашите Nike патики. Страничните џебови се таму за лесно складирање на сите потребни ситници. Огромното лого на Nike јасно ја покажува вашата љубов кон брендот. Еластичниот струк со внатрешен протегач овозможува лесно персонализирање. Направен да комбинира модерен и класичен изглед, облечете го после тренинг или по напорниот ден на училиште или секогаш кога сакате удобност. Спецификација:Детски долен дел тренеркиСостав: 80% памук и 20% полиестерМасивно лого на NikeЕластичен појас со внатрешна јамкаСтранични џебовиЕластични манжетни.
Подетално

Nike Sportswear се долен дел детски тренерки lifestyle за постари девојчиња. Тој е дизајниран да ви ја даде пријатноста и удобноста што ја заслужувате. Претежно е направен од памук, кој во контакт со вашата кожа дава пријатно и лесно чувство. Преголемиот фит ви дава доволно простор да ги носите преку хулахопки, хеланки или шорцеви. Еластичните манжетни спречуваат несакано движење и ги истакнуваат вашите Nike патики. Страничните џебови се таму за лесно складирање на сите потребни ситници. Огромното лого на Nike јасно ја покажува вашата љубов кон брендот. Еластичниот струк со внатрешен протегач овозможува лесно персонализирање. Направен да комбинира модерен и класичен изглед, облечете го после тренинг или по напорниот ден на училиште или секогаш кога сакате удобност.
Спецификација:

 • Детски долен дел тренерки
 • Состав: 80% памук и 20% полиестер
 • Масивно лого на Nike
 • Еластичен појас со внатрешна јамка
 • Странични џебови
 • Еластични манжетни

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош