Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
adidas Essentials
Женски дуксер
Код на производ:
(HP0789)
adidas

adidas Essentials

Претходна цена
3.688 ДЕН
Моментална цена
3.688 ДЕН
Цена со попуст
2.950 ДЕН
Заштеда: 738 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Essentials женската маица со кратки ракави за секој ден со смел принт ја носи препознатливата удобност на adidas стилот. Дизајнот полн со цвеќиња го слави светот на природата, а принтот, покрај естетската нота, визуелно потсетува на мисијата на adidas да ја зачува планетата земја и природната убавина. Лежерниот крој и кружното деколте одржуваат спортски стил. Густата, двојно плетена ткаенина е пријатна во контакт со кожата. Неверојатните можности за комбинирање на овој модел зависат од вас, без разлика дали вашиот стил тежнее кон елеганција или класичен спортски стил. Маицата е изработена од рециклиран материјал и е едно од решенијата на adidas за отстранување на пластичниот отпад. Спецификација: Женска маица Кратки ракави Заоблено деколте Состав: 67% памук, 33% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Essentials женската маица со кратки ракави за секој ден со смел принт ја носи препознатливата удобност на adidas стилот. Дизајнот полн со цвеќиња го слави светот на природата, а принтот, покрај естетската нота, визуелно потсетува на мисијата на adidas да ја зачува планетата земја и природната убавина. Лежерниот крој и кружното деколте одржуваат спортски стил. Густата, двојно плетена ткаенина е пријатна во контакт со кожата. Неверојатните можности за комбинирање на овој модел зависат од вас, без разлика дали вашиот стил тежнее кон елеганција или класичен спортски стил. Маицата е изработена од рециклиран материјал и е едно од решенијата на adidas за отстранување на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Женска маица
 • Кратки ракави
 • Заоблено деколте
 • Состав: 67% памук, 33% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер HP0790
  2.950 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.688 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер HJ7370
  3.270 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.088 ДЕН
  Помош