Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
COLMAR Strech
Детска јакна
Код на производ:
(3118J-9XB-491)
COLMAR

COLMAR Strech

Претходна цена
20.090 ДЕН
Моментална цена
20.090 ДЕН
Цена со попуст
16.072 ДЕН
Заштеда: 4.018 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 16 16
 • 4 4
 • 6 6
 • 8 8
 • 10 10
 • 12 12
 • 14 14
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Скијачката јакна COLMAR STRETCH за тинејџерки има фиксна капа и е изработена од водоотпорен (15.000 mm) и прозрачен (15.000 g/m2/24) растеглив материјал и водоотпорен (10.000 mm) и прозрачен (10.000 g/m2/24) и мек материјал. Оваа шарена обложена јакна се издвојува со својата фина женствена силуета, која е постигната со странични панели од растеглива ткаенина. Нејзиниот сет на материјали со различен изглед, но со многу слични технички карактеристики, и дава убав спортски изглед. Топлата, голема капа е вашиот совршен сојузник во борбата против студот. Однатре, облогата со графенски влакна гарантира идеална дистрибуција на топлина, додека Clo® Univa Eco еколошката памучна волна, идеална топлинска изолација направена од рециклирани влакна, го прави овој модел многу удобен. Оваа јакна е дизајнирана во согласност со безбедносните стандарди на детската облека. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе. Спецификација:Ски јакна за тинејџеркиТефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третманВодоотпорен патентПовеќенаменски внатрешни џебовиРуно на внатрешната страна на јакатаГрафенска обвивкаФиксна капаЕргономски заоблени ракавиКраевите на ракавите со велкро за прилагодувањеВнатрешни еластични манжетниДупка во долниот отворМатеријал: 100% полиестер; 92% полиестер + 8% еластинВнатрешен материјал: 100% најлонМатеријал за полнење: 100% полиестер.
Подетално

Скијачката јакна COLMAR STRETCH за тинејџерки има фиксна капа и е изработена од водоотпорен (15.000 mm) и прозрачен (15.000 g/m2/24) растеглив материјал и водоотпорен (10.000 mm) и прозрачен (10.000 g/m2/24) и мек материјал. Оваа шарена обложена јакна се издвојува со својата фина женствена силуета, која е постигната со странични панели од растеглива ткаенина. Нејзиниот сет на материјали со различен изглед, но со многу слични технички карактеристики, и дава убав спортски изглед. Топлата, голема капа е вашиот совршен сојузник во борбата против студот. Однатре, облогата со графенски влакна гарантира идеална дистрибуција на топлина, додека Clo® Univa Eco еколошката памучна волна, идеална топлинска изолација направена од рециклирани влакна, го прави овој модел многу удобен. Оваа јакна е дизајнирана во согласност со безбедносните стандарди на детската облека. Употребата на рециклирана ткаенина, вата и еколошки водоотпорен третман Teflon EcoElite™ се дел од проектот Colmar Green Path, кој има за цел да ја почитува животната средина колку што е можно повеќе.
Спецификација:

 • Ски јакна за тинејџерки
 • Тефлон EcoElite™ еколошки водоотпорен третман
 • Водоотпорен патент
 • Повеќенаменски внатрешни џебови
 • Руно на внатрешната страна на јаката
 • Графенска обвивка
 • Фиксна капа
 • Ергономски заоблени ракави
 • Краевите на ракавите со велкро за прилагодување
 • Внатрешни еластични манжетни
 • Дупка во долниот отвор
 • Материјал: 100% полиестер; 92% полиестер + 8% еластин
 • Внатрешен материјал: 100% најлон
 • Материјал за полнење: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд COLMAR
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош