Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
NIKE Pro
Женски хеланки
Код на производ:
(DQ6308-010)
NIKE

NIKE Pro

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.512 ДЕН
Заштеда: 878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike One женските хеланки се совршен избор за тренинзи со висок интензитет, трчање или фитнес. Тие се дизајнирани да ја покажат и поддржат вашата љубов кон спортот. Новата линија Nike PRO GRAPHIC е инспирирана од боксот. Историјата на овој спорт потсетува на ретро PRO лепенката, која внесува нова енергија и освежување во Nike класиците. Пријатната ткаенина за удобност што ја отстранува потта ви помага да останете свежи и разладени дури и за време на најинтензивните тренинзи. Технологијата Dri-Fit ја отстранува вишокот на влага од кожата. Хеланките се со должина до над глуждот, така што вашите високи и експлозивни удари не остануваат незабележани. Средната висина на струкот ја истакнува силуетата и ви овозможува да го комбинирате овој модел со спортски градници или подолги маици за тренинг. Со класичен крој и растеглив материјал, тие даваат одлична поддршка за сите мускулни групи на долните екстремитети. Спецификација: Женски хеланки Dri-Fit технологија Машинско перење Среден струк Состав: 79% полиестер, 21% спандекс .
Подетално

Nike One женските хеланки се совршен избор за тренинзи со висок интензитет, трчање или фитнес. Тие се дизајнирани да ја покажат и поддржат вашата љубов кон спортот. Новата линија Nike PRO GRAPHIC е инспирирана од боксот. Историјата на овој спорт потсетува на ретро PRO лепенката, која внесува нова енергија и освежување во Nike класиците. Пријатната ткаенина за удобност што ја отстранува потта ви помага да останете свежи и разладени дури и за време на најинтензивните тренинзи. Технологијата Dri-Fit ја отстранува вишокот на влага од кожата. Хеланките се со должина до над глуждот, така што вашите високи и експлозивни удари не остануваат незабележани. Средната висина на струкот ја истакнува силуетата и ви овозможува да го комбинирате овој модел со спортски градници или подолги маици за тренинг. Со класичен крој и растеглив материјал, тие даваат одлична поддршка за сите мускулни групи на долните екстремитети.
Спецификација:

 • Женски хеланки
 • Dri-Fit технологија
 • Машинско перење
 • Среден струк
 • Состав: 79% полиестер, 21% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Хеланки
  Пол Женски
  Намена Тренинг
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Хеланки DQ5560-503
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош