Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Женска јакна
Код на производ:
(DX1798-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Претходна цена
10.190 ДЕН
Моментална цена
10.190 ДЕН
Цена со попуст
8.152 ДЕН
Заштеда: 2.038 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear женската јакна е класичен, омилен Nike слој освежен со нови детали. Технологијата Nike Therma-FIT помага во регулирањето на природната топлина на вашето тело за да ви помогне да се загреете во текот на студените денови, додека водоотпорната конструкција ќе ве одржува суви во сите временски услови. Предните џебови со патент обезбедуваат простор за вашите мали предмети. Дизајнот на капуљачата и брендираната Swoosh лента ја прават оваа јакна незаменливо парче облека за зимските денови. Спецификација: Женска јакна Стандарден крој Ткаенина Nike Repel отпорна на лоши временски услови Технологија Nike Therma-FIT Капуљача Предни џебови со патент Состав: 100% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear женската јакна е класичен, омилен Nike слој освежен со нови детали. Технологијата Nike Therma-FIT помага во регулирањето на природната топлина на вашето тело за да ви помогне да се загреете во текот на студените денови, додека водоотпорната конструкција ќе ве одржува суви во сите временски услови. Предните џебови со патент обезбедуваат простор за вашите мали предмети. Дизајнот на капуљачата и брендираната Swoosh лента ја прават оваа јакна незаменливо парче облека за зимските денови.
Спецификација:

 • Женска јакна
 • Стандарден крој
 • Ткаенина Nike Repel отпорна на лоши временски услови
 • Технологија Nike Therma-FIT
 • Капуљача
 • Предни џебови со патент
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна DX1798-522
  8.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна DX1798-121
  8.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DD5449-010
  4.872 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.090 ДЕН
  Помош