Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Lovell Jr
Детска јакна
Код на производ:
(50042512I-990)
ICEPEAK

ICEPEAK Lovell Jr

Претходна цена
6.590 ДЕН
Моментална цена
6.590 ДЕН
Цена со попуст
5.272 ДЕН
Заштеда: 1.318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 9-12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak LINDAU е скијачка јакна за деца. Површината на ткаенината од која е направена оваа јакна има водоотпорна завршница која не содржи PFC хемикалии. Нејзината транспарентност е 5.000 mvp, како и водоотпорна. Овој EXTREME производ целосно ги задоволува потребите дури и на најактивните девојки надвор, дури и при екстремни временски услови. Неговите компоненти и заштитните материјали го прават функционален во сите ситуации, без оглед на временските услови. Има полиестерска постава која совршено го одржува телото топло и висока јака која одговара на брадата на вашето девојче. Дизајниран е до детали, па има посебен џеб за скии. Можете лесно да ја извадите капуљачата по потреба, како и нејзината облога од вештачко крзно. Вградените џебови се совршено место за загревање на рацете. Долниот раб е прилагодлив, а полите со отвор за палците е фиксиран. Зглобната конструкција на лактот обезбедува целосна слобода на движење. Спецификации: Детска јакна за скијање Транспарентност 5 000 mvp Водоотпорност 5 000 mm Капуљача што можете да ја извадите доколку е потребно Прилагодлив долен раб Топло поставени џебови Постава од полиестер Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak LINDAU е скијачка јакна за деца. Површината на ткаенината од која е направена оваа јакна има водоотпорна завршница која не содржи PFC хемикалии. Нејзината транспарентност е 5.000 mvp, како и водоотпорна. Овој EXTREME производ целосно ги задоволува потребите дури и на најактивните девојки надвор, дури и при екстремни временски услови. Неговите компоненти и заштитните материјали го прават функционален во сите ситуации, без оглед на временските услови. Има полиестерска постава која совршено го одржува телото топло и висока јака која одговара на брадата на вашето девојче. Дизајниран е до детали, па има посебен џеб за скии. Можете лесно да ја извадите капуљачата по потреба, како и нејзината облога од вештачко крзно. Вградените џебови се совршено место за загревање на рацете. Долниот раб е прилагодлив, а полите со отвор за палците е фиксиран. Зглобната конструкција на лактот обезбедува целосна слобода на движење.
Спецификации:

 • Детска јакна за скијање
 • Транспарентност 5 000 mvp
 • Водоотпорност 5 000 mm
 • Капуљача што можете да ја извадите доколку е потребно
 • Прилагодлив долен раб
 • Топло поставени џебови
 • Постава од полиестер
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 9-12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50044568I-270
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50034553I-620
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50042512I-980
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Помош