Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Jumpman
NIKE Jordan Jumpman
NIKE Jordan Jumpman
NIKE Jordan Jumpman
Код на производ:
(95B219-023)
NIKE

NIKE Jordan Jumpman

Претходна цена
1.990 ДЕН
Моментална цена
1.990 ДЕН
Цена со попуст
1.393 ДЕН
Заштеда: 597 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE JORDAN JUMPMAN е детски lifestyle шорц за машки, погоден за спорт и други активности. Фрлете го лесно за да уживате во целодневна удобност и удобност. Изработен е од лесна и мрежеста ткаенина што дише која ви ја дава удобноста и удобноста што ја заслужувате. Мекиот еластичен појас со две дупчиња обезбедува лесна персонализација и додава удобност. Графиката JORDAN на ногата ја истакнува вашата лојалност кон овој спортски бренд. Страничните џебови се таму за да можете лесно да ги сместите сите потребни ситници во нив. Облечете ги овие удобни и функционални детски шорцеви JORDAN и одете храбро и решително во новите детски авантури. Спецификација: Детски шорцеви за момчиња Состав: 100% полиестер Странични џебови JORDAN графика Еластичен појас.
Подетално

NIKE JORDAN JUMPMAN е детски lifestyle шорц за машки, погоден за спорт и други активности. Фрлете го лесно за да уживате во целодневна удобност и удобност. Изработен е од лесна и мрежеста ткаенина што дише која ви ја дава удобноста и удобноста што ја заслужувате. Мекиот еластичен појас со две дупчиња обезбедува лесна персонализација и додава удобност. Графиката JORDAN на ногата ја истакнува вашата лојалност кон овој спортски бренд. Страничните џебови се таму за да можете лесно да ги сместите сите потребни ситници во нив. Облечете ги овие удобни и функционални детски шорцеви JORDAN и одете храбро и решително во новите детски авантури. Спецификација:

 • Детски шорцеви за момчиња
 • Состав: 100% полиестер
 • Странични џебови
 • JORDAN графика
 • Еластичен појас

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви 95B135-023
  1.393 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.990 ДЕН
  Помош