Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Brilon
Женска јакна
Код на производ:
(53083661I-040)
ICEPEAK

ICEPEAK Brilon

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
15.690 ДЕН
Моментална цена
15.690 ДЕН
Цена со попуст
12.552 ДЕН
Заштеда: 3.138 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 XS
 • 36 S
 • 38 M
 • 40 L
 • 42 XL
 • 44 2XL
 • 46 3XL
 • 48 4XL
 • 50 50
 • 52 52
 • 54 54
 • 56 56
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak BRILON е женска јакна наменета за различни активности на отворено. Посебна грижа во дизајнот на овој A.W.S. Производите ACTIVE се посветени на функционалноста и удобноста, што ги прави погодни за енергични и опуштени активности. Горниот слој на јакната е обложен со водоотпорна завршница која обезбедува заштита при дождливи и влажни услови. Овој материјал е исто така отпорен на ветер и обезбедува оптимална заштита и топлина. Исклучително топла и дишечка изолација носи удобност и лесно чувство за време на вашиот активен ден. Изработено од двослојна ткаенина, во која водоотпорна мембрана е врзана за мултифункционален материјал, што ви дава безброј опции. Ткаенината за истегнување со четири насоки се протега во сите правци, што ви носи максимална слобода на движење. Страничните џебови со патент се погодни за складирање на сите ваши основни работи, додека прилагодливата хауба обезбедува дополнителен слој на заштита.Спецификација:Женска јакна - outdoorСтандарден кројДвоен патент со целосна должинаВодоотпорна завршницаПрилагодлива капуљачаВнатрешен џебСтранични џебовиПатента со штитник за брадатаТехнички карактеристики на ткаенината: 5.000 mm/5.000 mvpСостав: 86% полиамид, 14% еластин.
Подетално

Icepeak BRILON е женска јакна наменета за различни активности на отворено. Посебна грижа во дизајнот на овој A.W.S. Производите ACTIVE се посветени на функционалноста и удобноста, што ги прави погодни за енергични и опуштени активности. Горниот слој на јакната е обложен со водоотпорна завршница која обезбедува заштита при дождливи и влажни услови. Овој материјал е исто така отпорен на ветер и обезбедува оптимална заштита и топлина. Исклучително топла и дишечка изолација носи удобност и лесно чувство за време на вашиот активен ден. Изработено од двослојна ткаенина, во која водоотпорна мембрана е врзана за мултифункционален материјал, што ви дава безброј опции. Ткаенината за истегнување со четири насоки се протега во сите правци, што ви носи максимална слобода на движење. Страничните џебови со патент се погодни за складирање на сите ваши основни работи, додека прилагодливата хауба обезбедува дополнителен слој на заштита.
Спецификација:

 • Женска јакна - outdoor

 • Стандарден крој
 • Двоен патент со целосна должина
 • Водоотпорна завршница
 • Прилагодлива капуљача
 • Внатрешен џеб
 • Странични џебови
 • Патента со штитник за брадата
 • Технички карактеристики на ткаенината: 5.000 mm/5.000 mvp
 • Состав: 86% полиамид, 14% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34 XS
  36 S
  38 M
  40 L
  42 XL
  44 2XL
  46 3XL
  48 4XL
  50
  52
  54
  56
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 54954638I-014
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 54954638I-990
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 53046520I-990
  8.312 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.390 ДЕН
  Помош