Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

JACK WOLFSKIN Madison Avenue
Женска јакна
Код на производ:
(1107732-3068)
JACK WOLFSKIN

JACK WOLFSKIN Madison Avenue

Претходна цена
16.690 ДЕН
Моментална цена
16.690 ДЕН
Цена со попуст
13.352 ДЕН
Заштеда: 3.338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
JACK WOLFSKIN MADISON AVENUE е женска lifestyle јакна дизајнирана за студените зимски и есенски денови. Во град или на патека, кога дува студен ветер, оваа јакна ќе ве стопли. Но, дури ни дождот не може да ве повреди, благодарение на водоотпорниот и дишниот слој од ткаенина TEXAPORE. Под овој слој се наоѓа полнење од синтетички влакна што е целосно отпорно на влага и обезбедува одлични термички перформанси. Спецификација: Женска lifestyle јакна Синтетичко полнење TEXAPORE слој ткаенина кој ве штити од дожд Преклопен патент за дополнителна заштита од ветер Вградена капуљача Џебови со патент.
Подетално

JACK WOLFSKIN MADISON AVENUE е женска lifestyle јакна дизајнирана за студените зимски и есенски денови. Во град или на патека, кога дува студен ветер, оваа јакна ќе ве стопли. Но, дури ни дождот не може да ве повреди, благодарение на водоотпорниот и дишниот слој од ткаенина TEXAPORE. Под овој слој се наоѓа полнење од синтетички влакна што е целосно отпорно на влага и обезбедува одлични термички перформанси. Спецификација:

 • Женска lifestyle јакна
 • Синтетичко полнење
 • TEXAPORE слој ткаенина кој ве штити од дожд
 • Преклопен патент за дополнителна заштита од ветер
 • Вградена капуљача
 • Џебови со патент

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд JACK WOLFSKIN
  Возраст За возрасни
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 1115681-6000
  9.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  11.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош