Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION Roch Inspired
CHAMPION Roch Inspired
CHAMPION Roch Inspired
CHAMPION Roch Inspired
Детски дуксер
Код на производ:
(CHA223B606-21)
CHAMPION

CHAMPION Roch Inspired

Претходна цена
1.890 ДЕН
Моментална цена
1.890 ДЕН
Цена со попуст
945 ДЕН
Заштеда: 945 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion ROCH INSPIRED е детски дуксер за помлади момчиња, совршен за секоја пригода. Модата често се менува, но ова безвременско парче облека никогаш нема да излезе од мода. Овој дуксер ќе ви помогне максимално да ги искористите студените денови. Направен е со висока содржина на памук, кој внесува удобност во контакт со кожата и нежно ве загрева во студените есенски денови. Стандардниот крој дава слобода на движење, а колоритната графика на предната страна го зголемува бројот на комбинации на облека. Манжетните на ракавите спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Облечете го овој класичен дуксер и тргнете во нови момчешки авантури кои ги носи новиот ден. Спецификација:Детски дуксер за помлади момчињаШарена графикаСостав: 78% памук и 22% полиестерМанжетни на ракавите.
Подетално

Champion ROCH INSPIRED е детски дуксер за помлади момчиња, совршен за секоја пригода. Модата често се менува, но ова безвременско парче облека никогаш нема да излезе од мода. Овој дуксер ќе ви помогне максимално да ги искористите студените денови. Направен е со висока содржина на памук, кој внесува удобност во контакт со кожата и нежно ве загрева во студените есенски денови. Стандардниот крој дава слобода на движење, а колоритната графика на предната страна го зголемува бројот на комбинации на облека. Манжетните на ракавите спречуваат несакано движење и продирање на ладен воздух. Облечете го овој класичен дуксер и тргнете во нови момчешки авантури кои ги носи новиот ден.
Спецификација:

 • Детски дуксер за помлади момчиња
 • Шарена графика
 • Состав: 78% памук и 22% полиестер
 • Манжетни на ракавите

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 3-4г.
  XS 5-6г.
  YSM
  SM
  S 7-8г.
  YMD
  MD
  M 9-10г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 11-12г.
  XL 13-14г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B604-3A
  1.314 ДЕН
  Заштеда 40%
  2.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B607-05
  1.195 ДЕН
  Заштеда 50%
  2.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA223B601-62
  1.463 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.090 ДЕН
  Помош