Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска јакна
Код на производ:
(DX1266-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
6.490 ДЕН
Моментална цена
6.490 ДЕН
Цена со попуст
5.192 ДЕН
Заштеда: 1.298 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear детската зимска јакна со капуљача за секој ден комбинира удобност и пријатно чувство на топлина во текот на зимските денови. Авантурите не престануваат со започнување на зимата, затоа децата ќе го обожаваат овој модел. Без разлика дали одат на училиште или уживаат во зимската магија, синтетичкото полнење и поставата од руно се одличен изолатор. Споделете го вашето незаборавно искуство со пријателите за да можат да го зграпчат вашето парче на време. Не заборавајте да го напишете вашето име на етикетата предвидена за таа цел, бидејќи децата сигурно ќе сакаат да ја носат на игралиште. Еластичниот пораб и манжетните помагаат студот да се задржи надвор од отворите. Спецификации: Детска зимска јакна за секој ден Машинско перење Ребрести пораб и манжетни Капуљача Состав: 100% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear детската зимска јакна со капуљача за секој ден комбинира удобност и пријатно чувство на топлина во текот на зимските денови. Авантурите не престануваат со започнување на зимата, затоа децата ќе го обожаваат овој модел. Без разлика дали одат на училиште или уживаат во зимската магија, синтетичкото полнење и поставата од руно се одличен изолатор. Споделете го вашето незаборавно искуство со пријателите за да можат да го зграпчат вашето парче на време. Не заборавајте да го напишете вашето име на етикетата предвидена за таа цел, бидејќи децата сигурно ќе сакаат да ја носат на игралиште. Еластичниот пораб и манжетните помагаат студот да се задржи надвор од отворите.
Спецификации:

 • Детска зимска јакна за секој ден
 • Машинско перење
 • Ребрести пораб и манжетни
 • Капуљача
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DX1268-010
  5.992 ДЕН
  Заштеда 20%
  7.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DX1264-410
  4.632 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна DX1264-013
  4.632 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.790 ДЕН
  Помош