Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
UNDER ARMOUR Accelerate
Машка јакна
Код на производ:
(1373300-001)
UNDER ARMOUR

UNDER ARMOUR Accelerate

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
7.690 ДЕН
Моментална цена
7.690 ДЕН
Цена со попуст
6.152 ДЕН
Заштеда: 1.538 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM S
 • S S
 • YMD YMD
 • MD M
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG L
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
UNDER ARMOUR Accelerate е машка фудбалска јакна со капуљача која ќе ви обезбеди максимална поддршка. Современите иновации во дизајнот на спортската облека се движат на градските улици и ги прават носливи секој ден. Лесната, издржлива и супер удобна ткаенина за растегнување е надополнета со технологијата UA Storm која ја отфрла водата без да ја жртвува можноста за дишење. Рипстоп ткаените панели со двобојни детали го зголемуваат бројот на комбинации на облека и обезбедуваат дополнителна издржливост и заштита. Капуљачата може да се напика во задниот дел на јаката доколку е потребно. Страничните џебови со патент безбедно ќе ги сместат сите ваши мали предмети. Спецификација:Машка јакна за тренингСтранични џебови со патентПатента со целосна должинаUA Storm технологијаЛого на Under ArmourКапуљача што лесно се пакуваРипстоп панели: 92% полиестер и 8% најлонСостав: 87% полиестер и 13% еластин.
Подетално

UNDER ARMOUR Accelerate е машка фудбалска јакна со капуљача која ќе ви обезбеди максимална поддршка. Современите иновации во дизајнот на спортската облека се движат на градските улици и ги прават носливи секој ден. Лесната, издржлива и супер удобна ткаенина за растегнување е надополнета со технологијата UA Storm која ја отфрла водата без да ја жртвува можноста за дишење. Рипстоп ткаените панели со двобојни детали го зголемуваат бројот на комбинации на облека и обезбедуваат дополнителна издржливост и заштита. Капуљачата може да се напика во задниот дел на јаката доколку е потребно. Страничните џебови со патент безбедно ќе ги сместат сите ваши мали предмети.
Спецификација:

 • Машка јакна за тренинг
 • Странични џебови со патент
 • Патента со целосна должина
 • UA Storm технологија
 • Лого на Under Armour
 • Капуљача што лесно се пакува
 • Рипстоп панели: 92% полиестер и 8% најлон
 • Состав: 87% полиестер и 13% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд UNDER ARMOUR
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM S
  S S
  YMD
  MD M
  M M
  YLG
  YXL
  LG L
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош