Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Vert Tape
NIKE Jordan Vert Tape
NIKE Jordan Vert Tape
NIKE Jordan Vert Tape
NIKE Jordan Vert Tape
NIKE Jordan Vert Tape
Детски дуксер
Код на производ:
(95B762-R69)
NIKE

NIKE Jordan Vert Tape

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.712 ДЕН
Заштеда: 678 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Мек и пријатен, Nike JORDAN VERT TAPE детскиот кошаркарски дуксер за тинејџери обезбедува топлина и стил во секоја пригода. Флис ткаенината обезбедува удобност и мекост додека капуљачата нуди дополнителна заштита. Кенгур џебот е идеален за загревање на рацете или за складирање на ситници. Jordan графиката ја комплетира целата приказна и ја носи естетиката на овој дуксер на повисоко ниво. Спецификација: Ткаенина од руно Капуљача Кенгур џеб Еластични манжетни на ракавите и поработ Машинско перење Jordan графика Состав: 60% памук, 40% полиестер.
Подетално

Мек и пријатен, Nike JORDAN VERT TAPE детскиот кошаркарски дуксер за тинејџери обезбедува топлина и стил во секоја пригода. Флис ткаенината обезбедува удобност и мекост додека капуљачата нуди дополнителна заштита. Кенгур џебот е идеален за загревање на рацете или за складирање на ситници. Jordan графиката ја комплетира целата приказна и ја носи естетиката на овој дуксер на повисоко ниво.
Спецификација:

 • Ткаенина од руно
 • Капуљача
 • Кенгур џеб
 • Еластични манжетни на ракавите и поработ
 • Машинско перење
 • Jordan графика
 • Состав: 60% памук, 40% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка

  • Olivera Saltirovska
   Olivera Saltirovska

   03.11.2022. 11:02

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95B767-023
  2.394 ДЕН
  Заштеда 40%
  3.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер 95B786-023
  2.634 ДЕН
  Заштеда 40%
  4.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Дуксер 95B762-Y2Z
  Prosecna ocena:
  ocena
  1
  ocena
  1
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Помош