Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
adidas ESSENTIALS
Женска јакна
Код на производ:
(GH4593)
adidas

adidas ESSENTIALS

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
6.788 ДЕН
Моментална цена
6.788 ДЕН
Цена со попуст
5.430 ДЕН
Заштеда: 1.358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas ESSENTIALS е женска јакна која ќе ви овозможи топлина и препознатлив adidas стил. Закошлајте ја оваа adidas јакна и тргнете во акција. Преградите со пердуви ја задржуваат топлината, додека препознатливите три пруги ви даваат одличен урбан изглед. Направена е од рециклирани материјали, како важен чекор кон намалување на негативното влијание на отпадот врз животната средина. Спецификација: Женска јакна – lifestyle Модел: slim fit Патент Права крагна Лесна и топла Џебови Еластични манжетни Водоотпорен слој Primegreen Материјал: 100% рециклиран полиестер; Полнење: 80% пердуви од патка / 20% синтетичко полнење.
Подетално

adidas ESSENTIALS е женска јакна која ќе ви овозможи топлина и препознатлив adidas стил. Закошлајте ја оваа adidas јакна и тргнете во акција. Преградите со пердуви ја задржуваат топлината, додека препознатливите три пруги ви даваат одличен урбан изглед. Направена е од рециклирани материјали, како важен чекор кон намалување на негативното влијание на отпадот врз животната средина.
Спецификација:

 • Женска јакна – lifestyle
 • Модел: slim fit
 • Патент
 • Права крагна
 • Лесна и топла
 • Џебови
 • Еластични манжетни
 • Водоотпорен слој
 • Primegreen
 • Материјал: 100% рециклиран полиестер; Полнење: 80% пердуви од патка / 20% синтетичко полнење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна HG8721
  7.990 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.988 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна GT1707
  7.350 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.188 ДЕН
  Помош