Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
ELLESSE Aldo
Машка јакна
Код на производ:
(ELA223M509-1B)
ELLESSE

ELLESSE Aldo

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална цена
8.190 ДЕН
Цена со попуст
5.733 ДЕН
Заштеда: 2.457 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машката скијачка јакна Ellesse ALDO е вашиот најдобар сојузник на патеките. Направен од лесен и отпорен материјал, ве штити од ветер и студ, за да можете целосно да уживате во скијањето. Капата со штитник за брадата обезбедува дополнителна заштита, а дури четири џебови на предната страна на јакната нудат доволно простор за складирање за да бидете фокусирани на патеката. Со атрактивен дизајн, во контрастни бои, оваа јакна сигурно ќе ве забележи во секое време. Спецификација:Машка јакна за скијањеЗатворање со патентКапа со штитник за брадатаЧетири џебови на предната странаСостав: TAPF20 5K / POLYESTER 5K.
Подетално

Машката скијачка јакна Ellesse ALDO е вашиот најдобар сојузник на патеките. Направен од лесен и отпорен материјал, ве штити од ветер и студ, за да можете целосно да уживате во скијањето. Капата со штитник за брадата обезбедува дополнителна заштита, а дури четири џебови на предната страна на јакната нудат доволно простор за складирање за да бидете фокусирани на патеката. Со атрактивен дизајн, во контрастни бои, оваа јакна сигурно ќе ве забележи во секое време.
Спецификација:

 • Машка јакна за скијање
 • Затворање со патент
 • Капа со штитник за брадата
 • Четири џебови на предната страна
 • Состав: TAPF20 5K / POLYESTER 5K

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Скијање
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна ELA223M501-31
  6.552 ДЕН
  Заштеда 20%
  8.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна ELA223M505-01
  7.752 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна ELA223M504-10
  5.173 ДЕН
  Заштеда 30%
  7.390 ДЕН
  Помош