Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
NIKE Chicago Bulls Icon Edition
Код на производ:
(AJ5593-657)
NIKE

NIKE Chicago Bulls Icon Edition

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
4.390 ДЕН
Моментална цена
4.390 ДЕН
Цена со попуст
3.512 ДЕН
Заштеда: 878 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Chicago Bulls Icon Edition е машки шорц за кошарка инспириран од автентичните шорцеви на Чикаго Булс. Овој кошаркарски шорц ги комбинира врвните перформанси со супериорниот изглед и може да се носи во различни прилики надвор од теренот. Лесната плетена ткаенина изработена со Dri-FIT технологија ја отстранува потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Направен е од 100% рециклирани полиестерски влакна со еластичен појас кој го спречува поместувањето на шорцевите за време на играта. Доколку сте љубител на Чикаго Булс, овој шорц особено ќе ви се допадне бидејќи покрај логото NBA логото, на него се наоѓа и Чикаго Булс графиката. Има и странични џебови за брзо и лесно складирање. Со купување на овој производ вие учествувате во акцијата за зачувување на нашата планета. Спецификација: Машки шорц Секојдневен крој Страничен џеб со патент Dri-FIT технологија Состав: 100% рециклиран полиестер Чикаго Булс графика Машинско перење.
Подетално

Nike Chicago Bulls Icon Edition е машки шорц за кошарка инспириран од автентичните шорцеви на Чикаго Булс. Овој кошаркарски шорц ги комбинира врвните перформанси со супериорниот изглед и може да се носи во различни прилики надвор од теренот. Лесната плетена ткаенина изработена со Dri-FIT технологија ја отстранува потта од кожата и го забрзува нејзиното испарување. Направен е од 100% рециклирани полиестерски влакна со еластичен појас кој го спречува поместувањето на шорцевите за време на играта. Доколку сте љубител на Чикаго Булс, овој шорц особено ќе ви се допадне бидејќи покрај логото NBA логото, на него се наоѓа и Чикаго Булс графиката. Има и странични џебови за брзо и лесно складирање. Со купување на овој производ вие учествувате во акцијата за зачувување на нашата планета.
Спецификација:

 • Машки шорц
 • Секојдневен крој
 • Страничен џеб со патент
 • Dri-FIT технологија
 • Состав: 100% рециклиран полиестер
 • Чикаго Булс графика
 • Машинско перење

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DN4710-027
  3.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DH9075-687
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DH9075-010
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Помош