Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Bixby
Машка јакна
Код на производ:
(56083661I-585)
ICEPEAK

ICEPEAK Bixby

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
12.890 ДЕН
Моментална цена
12.890 ДЕН
Цена со попуст
10.312 ДЕН
Заштеда: 2.578 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 34
 • 36 36
 • 38 38
 • 40 40
 • 42 42
 • 44 44
 • 46 XS
 • 48 S
 • 50 M
 • 52 L
 • 54 XL
 • 56 2XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak BIXBY е машка lifestyle јакна која на прво место ја става удобноста. Посебна грижа во дизајнот на овој A.W.S. Производите ACTIVE се посветени на функционалноста и удобноста, што ги прави погодни за енергични и опуштени активности. Горниот слој на јакната е обложен со водоотпорна завршница која обезбедува заштита при дождливи и влажни услови. Овој материјал е исто така отпорен на ветер и обезбедува оптимална заштита и топлина. Исклучително лесната и дишечка изолација носи удобност и лесно чувство за време на вашиот активен ден. Изработено од двослојна ткаенина, во која водоотпорна мембрана е врзана за мултифункционален материјал, што ви дава безброј опции. Ткаенината за истегнување со четири насоки се протега во сите правци, што ви носи максимална слобода на движење. Страничните џебови со патент се погодни за складирање на сите ваши основни работи, додека прилагодливата капуљача обезбедува дополнителен слој на заштита.Спецификација:Машка јакна - lifestyleСтандардно вклопувањеДвоен патент со целосна должинаВодоотпорна завршницаПрилагодлива капуљачаВнатрешен џебСтранични џебовиТехнички карактеристики на ткаенината: 5.000 mm/5.000 mvpСостав: 86% полиамид, 14% еластичен.
Подетално

Icepeak BIXBY е машка lifestyle јакна која на прво место ја става удобноста. Посебна грижа во дизајнот на овој A.W.S. Производите ACTIVE се посветени на функционалноста и удобноста, што ги прави погодни за енергични и опуштени активности. Горниот слој на јакната е обложен со водоотпорна завршница која обезбедува заштита при дождливи и влажни услови. Овој материјал е исто така отпорен на ветер и обезбедува оптимална заштита и топлина. Исклучително лесната и дишечка изолација носи удобност и лесно чувство за време на вашиот активен ден. Изработено од двослојна ткаенина, во која водоотпорна мембрана е врзана за мултифункционален материјал, што ви дава безброј опции. Ткаенината за истегнување со четири насоки се протега во сите правци, што ви носи максимална слобода на движење. Страничните џебови со патент се погодни за складирање на сите ваши основни работи, додека прилагодливата капуљача обезбедува дополнителен слој на заштита.
Спецификација:
Машка јакна - lifestyle

 • Стандардно вклопување

 • Двоен патент со целосна должина

 • Водоотпорна завршница

 • Прилагодлива капуљача

 • Внатрешен џеб

 • Странични џебови

 • Технички карактеристики на ткаенината: 5.000 mm/5.000 mvp

 • Состав: 86% полиамид, 14% еластичен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34
  36
  38
  40
  42
  44
  46 XS
  48 S
  50 M
  52 L
  54 XL
  56 2XL
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 56086515I-490
  8.312 ДЕН
  Заштеда 20%
  10.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 57970682I-939
  3.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 57970682I-270
  3.912 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.890 ДЕН
  Помош