Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
adidas Aeroready Chalk
Машка маица
Код на производ:
(HN8539)
adidas

adidas Aeroready Chalk

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
1.988 ДЕН
Моментална цена
1.988 ДЕН
Цена со попуст
1.590 ДЕН
Заштеда: 398 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Aeroready Chalk машката маица е идеална за сите видови тренинзи, без разлика дали се на отворено или во теретана. Изработена е од рециклиран материјал чиј дизајн е инспириран од машката сила и кревањето тегови. Набавете си го ова сестрано парче и бидете подготвени за кардио или Hiit вежби. Непречениот тренинг е загарантиран во удобноста на маичката на adidas. Останете суви без разлика колку силно ги поместувате границите благодарение на Aeroready технологијата што ја отстранува влагата. Ако кревате тегови или правите чучњеви, кројот ви дава покриеност бидејќи моделот е подолг во задниот дел. Рефлектирачкото лого и принтот инспирирани од пишувањето со креда ѝ даваат интересен изглед на маицата. Направен од 100% рециклиран материјал, овој производ претставува едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад. Спецификација: Машка маица за тренинг Aeroready технологија Кратки ракави Подолг заден дел Рефлектирачко лого Состав: 100% рециклиран полиестер.
Подетално

adidas Aeroready Chalk машката маица е идеална за сите видови тренинзи, без разлика дали се на отворено или во теретана. Изработена е од рециклиран материјал чиј дизајн е инспириран од машката сила и кревањето тегови. Набавете си го ова сестрано парче и бидете подготвени за кардио или Hiit вежби. Непречениот тренинг е загарантиран во удобноста на маичката на adidas. Останете суви без разлика колку силно ги поместувате границите благодарение на Aeroready технологијата што ја отстранува влагата. Ако кревате тегови или правите чучњеви, кројот ви дава покриеност бидејќи моделот е подолг во задниот дел. Рефлектирачкото лого и принтот инспирирани од пишувањето со креда ѝ даваат интересен изглед на маицата. Направен од 100% рециклиран материјал, овој производ претставува едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад.
Спецификација:

 • Машка маица за тренинг
 • Aeroready технологија
 • Кратки ракави
 • Подолг заден дел
 • Рефлектирачко лого
 • Состав: 100% рециклиран полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица HK2337
  1.670 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.088 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица HM9914
  2.550 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.188 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Помош