Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
adidas HIIT Spin
Код на производ:
(HR3772)
adidas

adidas HIIT Spin

Претходна цена
3.788 ДЕН
Моментална цена
3.788 ДЕН
Цена со попуст
3.030 ДЕН
Заштеда: 758 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas HIIT Spin машките шорцеви се идеални и за вежби со висок интензитет и за тимски спортови. Од загревање до вежби за истегнување, овој двослоен модел обезбедува целосна удобност. Внатрешните тесни шорцеви обезбедуваат поддршка за квадрицепсите и глутеусот. Совршената мешавина од прозрачна мрежа и мазна ткаенина го одржува протокот на воздух. Скријте ги неопходните работи во вашите џебови, без страв да не испаднат додека тренирате. Прилагодете го растегливиот појас и подготвени сте да ги соборите сопствените рекорди. Технологијата Aeroready ја апсорбира потта и ве одржува суви. Ова спортско парче е направено од рециклиран материјал, така што претставува едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад и е дел од Primegreen линијата. Спецификација: Машки шорцеви за тренинг Aeroready технологија Странични џебови Класичен крој Еластичен појас со учкур Состав: 87% рециклиран полиестер, 13% еластин.
Подетално

adidas HIIT Spin машките шорцеви се идеални и за вежби со висок интензитет и за тимски спортови. Од загревање до вежби за истегнување, овој двослоен модел обезбедува целосна удобност. Внатрешните тесни шорцеви обезбедуваат поддршка за квадрицепсите и глутеусот. Совршената мешавина од прозрачна мрежа и мазна ткаенина го одржува протокот на воздух. Скријте ги неопходните работи во вашите џебови, без страв да не испаднат додека тренирате. Прилагодете го растегливиот појас и подготвени сте да ги соборите сопствените рекорди. Технологијата Aeroready ја апсорбира потта и ве одржува суви. Ова спортско парче е направено од рециклиран материјал, така што претставува едно од решенијата на adidas за елиминирање на пластичниот отпад и е дел од Primegreen линијата.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тренинг
 • Aeroready технологија
 • Странични џебови
 • Класичен крој
 • Еластичен појас со учкур
 • Состав: 87% рециклиран полиестер, 13% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Тренинг
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  1.910 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.388 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  2.710 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.388 ДЕН
  Помош