Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска јакна
Код на производ:
(DX1264-013)
NIKE

NIKE Sportswear

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
5.790 ДЕН
Моментална цена
5.790 ДЕН
Цена со попуст
5.211 ДЕН
Заштеда: 579 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear е детска јакна со капуљача за тинејџери. Оваа Nike јакна за тинејџери со капуљача ќе обезбеди мека, пријатна топлина во текот на студените денови. Двата големи странични џебови се корисни за складирање на вашите работи. Со патентот, кој се протега по целата должина на јакната, можете лесно да ја прилагодите нејзината отвореност. Изработена е од полиестер, со издржлив водоотпорен дизајн кој ќе ве одржува суви на влажно време. Nike логото јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Оваа Nike Sportswear детска јакна е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и опуштен, урбан стил на облекување, дури и на ветер и дожд. Спецификација: Унисекс детска јакна Странични џебови Патент Состав: 100% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear е детска јакна со капуљача за тинејџери. Оваа Nike јакна за тинејџери со капуљача ќе обезбеди мека, пријатна топлина во текот на студените денови. Двата големи странични џебови се корисни за складирање на вашите работи. Со патентот, кој се протега по целата должина на јакната, можете лесно да ја прилагодите нејзината отвореност. Изработена е од полиестер, со издржлив водоотпорен дизајн кој ќе ве одржува суви на влажно време. Nike логото јасно покажува на кој бренд најмногу му верувате. Оваа Nike Sportswear детска јакна е одличен избор за сите вас кои сакате активен, спортски начин на живот и опуштен, урбан стил на облекување, дури и на ветер и дожд.
Спецификација:

 • Унисекс детска јакна
 • Странични џебови
 • Патент
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош