Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски дуксер
Код на производ:
(DQ9127-100)
NIKE

NIKE Sportswear

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
3.090 ДЕН
Моментална цена
3.090 ДЕН
Цена со попуст
2.781 ДЕН
Заштеда: 309 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Сезоната на дуксери од руно трае во текот на целата година, придружете се и вие на овој тренд со Nike Sportswear детскиот дуксер со капуљача за тинејџери. Ова омилено парче облека е двојно одобрено од страна на Swoosh. Мекото руно обезбедува исклучително меко и пријатно чувство, како и топлина. Еластичните делови на ракавите и поработ помагаат да се задржи овој дуксер на место додека вие сте во движење. Малку подолгиот заден дел обезбедува дополнителна покриеност. Спецификација: Standard fit Капуљача Еластични делови на ракавите и поработ Машинско перење Состав: 80% памук, 20% полиестер.
Подетално

Сезоната на дуксери од руно трае во текот на целата година, придружете се и вие на овој тренд со Nike Sportswear детскиот дуксер со капуљача за тинејџери. Ова омилено парче облека е двојно одобрено од страна на Swoosh. Мекото руно обезбедува исклучително меко и пријатно чувство, како и топлина. Еластичните делови на ракавите и поработ помагаат да се задржи овој дуксер на место додека вие сте во движење. Малку подолгиот заден дел обезбедува дополнителна покриеност.
Спецификација:

 • Standard fit
 • Капуљача
 • Еластични делови на ракавите и поработ
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош