Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детска јакна
Код на производ:
(DR0452-010)
NIKE

NIKE Sportswear

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
6.790 ДЕН
Моментална цена
6.790 ДЕН
Цена со попуст
6.111 ДЕН
Заштеда: 679 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Најдобрата причина да ги засакате зимските денови е Nike Sportswear детската lifestyle јакна за тинејџери. Изработена од издржлива надворешност, со синтетичко полнење, оваа јакна носи топлина за време на дождливите и снежните денови. Водоотпорната завршница им овозможува на децата да останат суви и да уживаат во авантурите дури и на дожд. Лесното синтетичко полнење нуди топлина без да ја жртвува леснотијата. Еластичниот ремен обезбедува добро вклопување, а капуљачата направена од руно дава дополнително чувство на топлина и удобност. Спецификација: Oversized Странични џебови Вградена капуљача Водоотпорна Синтетичко полнење Машинско перење Состав: 55% полиестер, 45% најлон.
Подетално

Најдобрата причина да ги засакате зимските денови е Nike Sportswear детската lifestyle јакна за тинејџери. Изработена од издржлива надворешност, со синтетичко полнење, оваа јакна носи топлина за време на дождливите и снежните денови. Водоотпорната завршница им овозможува на децата да останат суви и да уживаат во авантурите дури и на дожд. Лесното синтетичко полнење нуди топлина без да ја жртвува леснотијата. Еластичниот ремен обезбедува добро вклопување, а капуљачата направена од руно дава дополнително чувство на топлина и удобност.
Спецификација:

 • Oversized
 • Странични џебови
 • Вградена капуљача
 • Водоотпорна
 • Синтетичко полнење
 • Машинско перење
 • Состав: 55% полиестер, 45% најлон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна DM8370-666
  4.581 ДЕН
  Заштеда 10%
  5.090 ДЕН
  Помош