Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
NIKE Pro Dri-FIT
Код на производ:
(DD1986-010)
NIKE

NIKE Pro Dri-FIT

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
2.690 ДЕН
Моментална цена
2.690 ДЕН
Цена со попуст
2.421 ДЕН
Заштеда: 269 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Pro Dri-FIT машката маица со долги ракави за тренинг ве обвиткува во лесна ткаенина, со прозрачни панели во зони на високо загревање, за да ве одржува разладени и свежи до последната минута од вежбањето. Технологијата Nike Dri-FIT лесно ја отстранува потта од вашата кожа, за побрзо испарување, овозможувајќи ви да останете суви и свежи. Лесната, еластична ткаенина со странични процепи ви помага да се движите природно, за време на тренинзите со висок интензитет. Мрежестите панели во задниот и страничниот дел и пазувите нудат оптимална вентилација. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна.Спецификација: Крој кој се прилагодува на телото Кратки ракави Технологија Nike Dri-FIT Мрежести панели на грбот, страничните делови и пазувите Машинско перење Состав: 92% полиестер, 8% еластин .
Подетално

Nike Pro Dri-FIT машката маица со долги ракави за тренинг ве обвиткува во лесна ткаенина, со прозрачни панели во зони на високо загревање, за да ве одржува разладени и свежи до последната минута од вежбањето. Технологијата Nike Dri-FIT лесно ја отстранува потта од вашата кожа, за побрзо испарување, овозможувајќи ви да останете суви и свежи. Лесната, еластична ткаенина со странични процепи ви помага да се движите природно, за време на тренинзите со висок интензитет. Мрежестите панели во задниот и страничниот дел и пазувите нудат оптимална вентилација. Овој производ е направен од најмалку 75% рециклирани полиестерски влакна.
Спецификација:

 • Крој кој се прилагодува на телото
 • Кратки ракави
 • Технологија Nike Dri-FIT
 • Мрежести панели на грбот, страничните делови и пазувите
 • Машинско перење
 • Состав: 92% полиестер, 8% еластин

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица со долги ракави
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош